Clink at Club der Visionaere

Clubbing

Czwartek, 04 sierpnia 2011
godz: 16:00

Club der Visionaere

Am Flutgraben 1, Berlin

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Latem imprezy w Club der Visionaere trwają niemalże nieprzerwanie! Warto wziąć udział w choć jednej z imprez w tym magicznym miejscu.
W czwartek zagra m.in. Camea oraz Tim Xavier.

Camea
 

Pierwsza dama wytwórni Clink Recordings, ceniona djka i producentka – Camea, związana jest ze sceną muzyki elektronicznej już od ponad dekady. Swoje pierwsze imprezy grała w rodzinnym Seattle, jednak w późniejszym okresie postanowiła przeprowadzić się do Brooklynu, widząc w tym mieście więcej możliwości dalszego rozwoju. To właśnie w tym miejscu narodziła się wcześniej wspomniana wytwórnia Clink Recordings, której właścicielką jest Camea. Po dwóch latach ekscytujących podróży po całym świecie i grania w najciekawszych klubach, artystka postanowiła zamieszkać w Berlinie.

Obecnie w szeregach Clink Recordings znajdziemy takie znane nazwiska jak: Tim Xavier, Alexi Delano, Ambivalent, Mark Henning, Tony Rohr, Insideout czy też Elon. Przez 6 lat funkcjonowania labelu, jego nakładem ukazało się blisko 30 wydawnictw, w większości singli.

Tim Xavier

Jego kariera rozpoczęła się w Houston w latach 90. Następnie Tim Xavier kontynuował swoją karierę w Chicago, a następnie w Berlina, gdzie mieszka od 2007 roku. Tim Xavier jest weteranem przemysłu muzycznego a jego wyrazisty styl produkcji łączy w sobie wiele gatunków, skupiając się jednak głównie techno i minimalu. Jest właścicielem i głównym „inżynierem” w Manmade Mastering gdzie uzależniony od kawy Tim szlifuje diamenty dla najbardziej szanowanych wytwórni.

Muzyka Tima jest grywana przez czołowych artystów sceny: Richie Hawtin, Magda, Camea, Paco Osuna, Troy Pierce czy Marco Carola to tylko niektóre z nazwisk. Prowadzi on współpracę z takimi labelami jak: Cocoon, M_nus, Clinki, Sci-Tec, Podium, Timefog, Little Helpers czy Salze i jest także właścicielem wytwórni LTD400. Tim zawsze chce być blisko swojego słuchacza dlatego też nadaje ręczną sygnature na pierwszych 400 płytach. Współpracuje z wieloma wiodącymi artystami jak Camea z która nagrywa w labelu Clink czy z Tonym Rohrem współtworząc duet „Afternoon Coffee Boys”. Po ponad dekadzie twórczości Tim postanawia wydać pierwsza długogrającą płyte zatytułowaną „viperfish” która ukazała się nakładem Clink rec.

Występy Tima łączą w sobie wizję dj setu i live actu, a podczas setów używa dwóch laptopów i kilku kontrolerów midi.