Wege-winyl? Grupa działająca na rzecz ochrony środowiska wypuściła roślinną płytę winylową

Fot. MDE.com
News
Winyl przyjazny środowisku

Na nietypowym winylu znalazły się kawałki m.in. Bicep czy Angel Olsen.

Winyl przyjazny środowisku

Przyzwyczailiśmy się już do wegeburgerów czy wegemelka, teraz przyszedł czas na wegewinyle. Zawierająca cztery utwory artystów z różnych kręgów muzycznych EP-ka „będzie pierwszym publicznie dostępnym przykładem nowej, bioplastycznej alternatywy winylowej opracowanej przez Evolution Music w ramach misji dekarbonizacji produkcji fizycznych produktów w biznesie muzycznym”. Winyle pomógł wydać słynny brytyjski label Ninja Tune.

To bardzo ekscytujące, że testujemy zrównoważone bioplastyczne tłoczenie winyli, i to przy tak genialnych melodiach! Wszyscy kochamy winyle, ale obecny proces produkcji wiąże się ze znaczną ilością zanieczyszczeń, więc szukaliśmy alternatyw. Ogromne propsy dla Evolution Music za wymyślenie rozwiązania

powiedział Peter Quicke z Ninja Tune.

Wege-winyl? Grupa działająca na rzecz ochrony środowiska wypuściła roślinną płytę winylową
Fot. MDE.com

Na martwej planecie nie ma muzyki

Założona w lipcu 2019 roku w Wielkiej Brytanii grupa Music Declares Emergency działa na trzech kontynentach i jest wspierana przez ponad 6000 organizacji, artystów i osób w całej branży muzycznej. Rozda ona 20 kopii czarnych krążków w ramach kampanii NO MUSIC ON A DEAD PLANET. Na trackliście „wegewinyla” znalazły się utwory takich artystów, jak: Bicep, Porridge Radio, Angel Olsen oraz Black Country, New Road.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Widzimy ten produkt jako pierwszy w nowej fali zrównoważonych rozwiązań, które pomogą poradzić sobie z niektórymi z najważniejszych problemów naszych czasów. Posiadanie wsparcia i rzecznictwa od liderów w przemyśle muzycznym, szczególnie tych, którzy są na czele rozwiązywania kwestii środowiskowych i społecznych, dowodzi, że istnieje poważne zapotrzebowanie, aby ruszyć sprawy do przodu i odwrócić ogromny, negatywny wpływ przemysłu muzycznego, i to szybko. Ta próba z MDE, Ninja i Secretly naprawdę ilustruje ruch w kierunku „prawdziwych, światowych”, zrównoważonych rozwiązań i zobowiązanie ze strony rynku niezależnego do wprowadzenia znaczących zmian

– czytamy w informacji prasowej opublikowanej przez Music Declares Emergency.

Aby uzyskać więcej informacji na temat prośrodowiskowej grupy, odwiedź stronę internetową MDE.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →