Vice potajemnie włączył się w organizację festiwalu w Arabii Saudyjskiej

Festiwale News

Jak donosi brytyjski dziennik The Guardian, Vice Media było zaangażowane w festiwal Azimuth Music w Arabii Saudyjskiej w 2020 roku, pomimo zapowiedzi, o wycofaniu swojej działalności z kraju po zabójstwie opozycyjnego dziennikarza. Czytaj dalej!

Kupka wstydu

Nie tak dawno informowaliśmy Was o saudyjskim festiwalu MDLBeast oraz o apelu Human Rights Watch do zaproszonych na to wydarzenie artystów o bojkot imprezy. Na drugiej edycji saudyjskiego festiwalu pojawili się: Sven Vath, DJ Tiesto, David Guetta, Martin Garrix, Charlotte de Witte, Jeff Mills, Nina Kraviz i Carl Cox. Nie było to jedyne wydarzenie z muzyką elektroniczną organizowane przez saudyjskich szejków w ostatnim czasie.

W marcu 2020 roku odbył się również wspierany przez rząd saudyjski Azimuth Festival. Na tym festiwalu wystąpił między innymi Jean-Michele Jarre, czy The Chainsmokers, a jedzenie było dostarczane przez wiele światowej klasy firm cateringowych, w tym uhonorowanych gwiazdkami Michelin szefów kuchni z Nowego Jorku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Poza kilkoma obrazkami w social mediach, nie można znaleźć za wiele informacji o wydarzeniu, ponieważ jego oficjalna strona została usunięta.

Sprawdź także: Munocast 009 :”Nie lubię klubowej napinki ani snobizmu” – Kacper Ponichtera

Szacuje się, że zorganizowanie imprezy kosztowało około 20 milionów dolarów i odbyło się na terenie pustyni wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znajdującej się w mieście-oazie Al-‘Ula w prowincji Medyna. Na festiwal przybyli głównie celebryci i influencerzy. Kontrowersyjne zaangażowanie Vice w wydarzenie nastąpiło zaledwie kilka miesięcy po tym, jak firma medialna obiecała zawiesić działalność w kraju po brutalnym zabójstwie w saudyjskiej ambasadzie w Stambule w 2018 roku dziennikarza Washington Post, Jamala Khashoggi – otwartego krytyka saudyjskiego reżimu.

Morderstwo Jamala Khashoggi (dokument Deutsche Welle)

Bunt w Vice – pracownicy przerywają milczenie

Pracownicy Vice rozmawiali z Guardianem o festiwalu oraz próbie kontynuowania pracy w Arabii Saudyjskiej, pomimo nagminnego łamania praw człowieka. Jeden z pracowników Vice powiedział serwisowi informacyjnemu:

Pracownicy Vice od lat wyrażali obawy dotyczące zaangażowania firmy w Arabię ​​Saudyjską – zostaliśmy oszukani pustymi oświadczeniami i żałosnymi wymówkami – powiedział Guardianowi jeden z pracowników Vice.

Vice rzekomo podjął również wysiłki, aby nie dopuścić do tego lukratywnego wydarzenia, a personel poprosił nawet o podpisanie umów o zachowaniu poufności.

To zdumiewające, że pomimo ciągłego sprzeciwu pracowników, Vice nadal cieszy się, że może brać pieniądze z kraju, który był odpowiedzialny za dosłowne usankcjonowane przez państwo zabójstwo dziennikarza – stwierdził pracownik Vice.

Rzecznik firmy został również zapytany o zaangażowanie Vice w festiwal Azimuth Music, na co odpowiedział:

Vice Arabia została założona ponad cztery lata temu w ramach naszej globalnej ekspansji – wraz z wieloma innymi mediami i firmami zajmującymi się treścią, które rozszerzyły się w regionie. Vice zawsze dostarczał kreatywne i kulturalne treści dla młodzieży w każdym zakątku świata – a w regionie saudyjskim dwie trzecie populacji ma mniej niż 35 lat. Nasz głos redakcyjny był i zawsze będzie relacjonował z całkowitą autonomią i niezależnością – oznajmił rzecznik firmy

Jean-Michel Jarre – Azimuth Festival 2020 (New Track „Azimuth”)

Sprawdź także: Christian Löffler – wirtuoz sztuki muzycznego kompromisu

Vice – gigant na zakręcie

Vice Media jest amerykańsko-kanadyjską firmą medialną i nadawczą. Magazyn, którego siedziba pierwotnie znajdowała się w Montrealu, rozszerzył się głównie na media cyfrowe skierowane do młodzieży oraz młodych dorosłych. Obejmowały one między innymi branże treści internetowych i powiązane serie internetowe, dział informacyjny Vice News, studio produkcji filmowej oraz wytwórnię płytową. W 2015 roku Vice Media określono jako wzór sukcesu nowych mediów przez przyciągnięcie cennej publiczności z pokolenia milenialsów. Od 2001 roku firma ma siedzibę w Nowym Jorku. Vice Media wcześniej nadawał swoje programy informacyjne w HBO, jednak 10 czerwca 2019 r. HBO ogłosiło rezygnację z programu informacyjnego, a także zerwanie relacji z Vice Media po siedmioletniej współpracy.

Vice Media CEO on Branded Content SuccessPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →