Vice potajemnie włączył się w organizację festiwalu w Arabii Saudyjskiej

Festiwale News

Jak donosi brytyjski dziennik The Guardian, Vice Media było zaangażowane w festiwal Azimuth Music w Arabii Saudyjskiej w 2020 roku, pomimo zapowiedzi, o wycofaniu swojej działalności z kraju po zabójstwie opozycyjnego dziennikarza. Czytaj dalej!

Kupka wstydu

Nie tak dawno informowaliśmy Was o saudyjskim festiwalu MDLBeast oraz o apelu Human Rights Watch do zaproszonych na to wydarzenie artystów o bojkot imprezy. Na drugiej edycji saudyjskiego festiwalu pojawili się: Sven Vath, DJ Tiesto, David Guetta, Martin Garrix, Charlotte de Witte, Jeff Mills, Nina Kraviz i Carl Cox. Nie było to jedyne wydarzenie z muzyką elektroniczną organizowane przez saudyjskich szejków w ostatnim czasie.

W marcu 2020 roku odbył się również wspierany przez rząd saudyjski Azimuth Festival. Na tym festiwalu wystąpił między innymi Jean-Michele Jarre, czy The Chainsmokers, a jedzenie było dostarczane przez wiele światowej klasy firm cateringowych, w tym uhonorowanych gwiazdkami Michelin szefów kuchni z Nowego Jorku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Poza kilkoma obrazkami w social mediach, nie można znaleźć za wiele informacji o wydarzeniu, ponieważ jego oficjalna strona została usunięta.

Sprawdź także: Munocast 009 :”Nie lubię klubowej napinki ani snobizmu” – Kacper Ponichtera

Szacuje się, że zorganizowanie imprezy kosztowało około 20 milionów dolarów i odbyło się na terenie pustyni wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znajdującej się w mieście-oazie Al-‘Ula w prowincji Medyna. Na festiwal przybyli głównie celebryci i influencerzy. Kontrowersyjne zaangażowanie Vice w wydarzenie nastąpiło zaledwie kilka miesięcy po tym, jak firma medialna obiecała zawiesić działalność w kraju po brutalnym zabójstwie w saudyjskiej ambasadzie w Stambule w 2018 roku dziennikarza Washington Post, Jamala Khashoggi – otwartego krytyka saudyjskiego reżimu.

Morderstwo Jamala Khashoggi (dokument Deutsche Welle)

Bunt w Vice – pracownicy przerywają milczenie

Pracownicy Vice rozmawiali z Guardianem o festiwalu oraz próbie kontynuowania pracy w Arabii Saudyjskiej, pomimo nagminnego łamania praw człowieka. Jeden z pracowników Vice powiedział serwisowi informacyjnemu:

Pracownicy Vice od lat wyrażali obawy dotyczące zaangażowania firmy w Arabię ​​Saudyjską – zostaliśmy oszukani pustymi oświadczeniami i żałosnymi wymówkami – powiedział Guardianowi jeden z pracowników Vice.

Vice rzekomo podjął również wysiłki, aby nie dopuścić do tego lukratywnego wydarzenia, a personel poprosił nawet o podpisanie umów o zachowaniu poufności.

To zdumiewające, że pomimo ciągłego sprzeciwu pracowników, Vice nadal cieszy się, że może brać pieniądze z kraju, który był odpowiedzialny za dosłowne usankcjonowane przez państwo zabójstwo dziennikarza – stwierdził pracownik Vice.

Rzecznik firmy został również zapytany o zaangażowanie Vice w festiwal Azimuth Music, na co odpowiedział:

Vice Arabia została założona ponad cztery lata temu w ramach naszej globalnej ekspansji – wraz z wieloma innymi mediami i firmami zajmującymi się treścią, które rozszerzyły się w regionie. Vice zawsze dostarczał kreatywne i kulturalne treści dla młodzieży w każdym zakątku świata – a w regionie saudyjskim dwie trzecie populacji ma mniej niż 35 lat. Nasz głos redakcyjny był i zawsze będzie relacjonował z całkowitą autonomią i niezależnością – oznajmił rzecznik firmy

Jean-Michel Jarre – Azimuth Festival 2020 (New Track „Azimuth”)

Sprawdź także: Christian Löffler – wirtuoz sztuki muzycznego kompromisu

Vice – gigant na zakręcie

Vice Media jest amerykańsko-kanadyjską firmą medialną i nadawczą. Magazyn, którego siedziba pierwotnie znajdowała się w Montrealu, rozszerzył się głównie na media cyfrowe skierowane do młodzieży oraz młodych dorosłych. Obejmowały one między innymi branże treści internetowych i powiązane serie internetowe, dział informacyjny Vice News, studio produkcji filmowej oraz wytwórnię płytową. W 2015 roku Vice Media określono jako wzór sukcesu nowych mediów przez przyciągnięcie cennej publiczności z pokolenia milenialsów. Od 2001 roku firma ma siedzibę w Nowym Jorku. Vice Media wcześniej nadawał swoje programy informacyjne w HBO, jednak 10 czerwca 2019 r. HBO ogłosiło rezygnację z programu informacyjnego, a także zerwanie relacji z Vice Media po siedmioletniej współpracy.

Vice Media CEO on Branded Content Success

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →