Murmur presents Nofitstate

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/03/14
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Dla każdej liczącej się wytwórni, ukazanie się pierwszej kompilacji zbiega się zazwyczaj z okrągłą rocznicą działalności. Stojący za sterami Murmur Records, Stuart Geddes nie jest tradycjonalistą i po niespełna trzech latach od wydania pierwszej Ep-ki uruchamia nowy projekt zatytuowany Nofitstate. Obsada tego dwupłytowego miksu nie kryje w sobie większego zaskoczenia. Autorem pierwszego krążka nie mógł zostać nikt inny jak Geddes, natomiast do nagrania drugiej części zaproszony został jeden z headliner’ów labelu Murmur, Tom Demac.

Pierwsze, subtelne dźwięki „Vibe Your Love” dyskretnie wprowadzają odbiorcę w deep house’ową atmosferę. Młody Anglik nie podtrzymuje jednak zbyt długo tego klimatu i z dużym wyczuciem konstruuje harmonijny, tech-house’owy warm-up. W dalszej części Geddes żongluje nieco gatunkami, co wychodzi mu nadzwyczaj dobrze.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Dynamiczne tempo duetu Trickski zostaje gładko stłumione przez Marco Passaraniego i po krótkiej chwili do naszych uszu docierają gitarowe riffy funkowego „Haselnuss”, autorstwa Jay’a Shepheard’a.

Druga połowa miksu to w dalszym ciągu wyszukane produkcje o szerokim spektrum brzmienia. Kompozycje deep techno (Delano Smith, Stefii) zgrabnie przeszywają się z oryginalnym acidowym remiksem Shepheard’a do „Yeah”, czy błyskotliwą interpretacją utworu „Walk Over” w wykonaniu Kate Simko. Całość wieńczy w mojej opinii najlepszy utwór na płycie, jakim jest „Trust” autorstwa niezwykle utalentowanej Deniz Kurtel.

Druga płyta Nofitstate to indywidualny popis producenckich umiejętności Toma Demac’a. Złożony z jedenastu utworów miks, to w większości niewydany jeszcze materiał, który w tym zestawieniu brzmi niebanalnie i świeżo. Młody artysta w przeciwieństwie do swojego kolegi utrzymuje całość w skonsolidowanych ramach gatunkowych, co jest dużym atutem tego krążka. Demac’owi należy oddać dużą umiejętność i zarazem łatwość, z jaką przychodzi mu komponowanie zawiłych i złożonych house’owych produkcji. Jest to taka muzyka, która z pewnością pozostanie na dłużej w pamięci i urozmaici oczekiwnie na nadejście cieplejszych dni.

Nofitstate ma w sobie potencjał. Debiutancki CD-mix wypada bardzo pozytywnie i zapewne długo będzie obracał się w moim radioodtwarzaczu.

Tracklista

Disc 1 – Geddes
01. Maceo Plex – Vibe Your Love (Zev’s Southern Sunrise Rework)
02. Nathan G – Future Proof (Boogie Rapture Mix)
03. Lump – Down With You
04. James What – Going Back
05. Tricksi – The Warm Up
06. Marco Passarani – Colliding Bonus Star
07. Jay Shepheard – Haselnuss
08. Delano Smith – Ancestors (Deep Remix)
09. Ooft! – Yeah (Jay Shepheard Remix)
10. ADA & Heiko Voss – Walk Over (Kate Simko Edit)
11. Gregorythme – Futurama
12. Lawrence vs Seth Troxler – Miles In Aphrika (youANDme Edit)
13. Lewie Day – That’s The Thing (Glimpse Remix)
14. Steffi – Reasons
15. Deniz Kurtel – Trust

Disc 2 – Tom Demac live material
01. Stand Beside Me (Intro)
02. Lose That Tape This
03. V.Rotz – Right Dance (Demac’s Seaside Wurly Rmx)
04. Idea Without a Name
05. This is What I Want
06. Domestic Dimming
07. Say You Need Me
08. Draw Me In
09. Ain’t No Fat Cat
10. Slip Slop Slap
11. Obstructing the Light Ft. Duncan Edward Jones

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →