Czym w tym roku zaskoczy Unsound?

News

Jeden z najbardziej cenionych festiwali na świecie, ogłosił właśnie tegoroczny motyw przewodni.

– Rozwój kultury jest zazwyczaj napędzany przez długotrwałe napięcie między „centrum” a „peryferiami” – mówi dyrektor artystyczny Unsoundu Mat Schulz. – Operując z Krakowa, doświadczamy tego na co dzień i staramy się działać przeciwko tej binarności. Polski festiwal organizujący ważne wydarzenia muzyczne w Nowym Jorku, Londynie czy Toronto jest niezwykłym zjawiskiem. Jednak w czasach, w których sytuacja na świecie wydaje się coraz bardziej niepewna, chcemy świadomie zgłębić działania odbywające się na marginesie, zarówno w kontekście geograficznym, politycznym, tożsamościowym, interakcji online czy po prostu dzisiejszego środowiska społecznego.

DISLOCATION będzie punktem wyjścia dla Unsoundu w kwestii zamawianych projektów, muzyki, dyskusji i nie tylko. Pod jego szyldem odbędą się również wydarzenia i działania w różnych miejscach na świecie. To próba rozwinięcia sieci społeczności, które budują festiwal.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wspólnie z Instytutami Goethego w Europie Wschodniej oraz Centralnej Azji, Unsound zaprezentuje wydarzenia w krajach byłego ZSRR. Gospodarzami mini-festiwali będzie jedenaście miast w Rosji, Ukrainie, Białorusi, Tadżykistanie, Kirgistanie i nie tylko.

UNSOUND: DISLOCATION na świecie w 2016:

Biszkek, Kirgistan – 20 – 22 maja, z Goethe-Institut Kazakhstan
Batumi, Gruzja – 27 – 28 maja, z Goethe-Institut Tbilisi
Nowy Jork, USA – 16 – 18 czerwca, z Lincoln Center, Sustain-Release, the Bunker New York i Polish Cultural Institute New York
Duszanbe, Tadżykistan – 9 – 10 września, z Goethe-Institut Tashkent
Władywostok, Rosja – 15 – 16 września, z Goethe-Institut Novosibirsk, Pacific Meridian Film Festival i CTM

Kolejne wydarzenia UNSOUND: DISLOCATION w 2017 odbędą się w Azerbejdżanie, Białorusi, Kazachstanie, Rosji, Ukrainie i innych miejscach.

UNSOUND TORONTO na Luminato Festival
10 – 11 czerwca

INTONAL, prezentowany przez Inkonst oraz CTM, EMS & Unsound
Malmö, Sweden – 21 – 24 kwietnia

Unsound poszukuje także współkuratorów, którzy zaproponują elementy programu muzycznego jak i tematy do dyskusji. Jednostronicowe opisy pomysłów można przesyłać do 1 maja na adres [email protected]

Źródło: unsound.pl

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →