#UnitedWeStream. Berlińskie kluby jednoczą się w obliczu kwarantanny. A co z polskimi?

Kultura

Nastały ciężkie dni dla branży klubowej. Pierwszy raz od niepamiętnych czasów wrota czołowych nocnych lokali pozostaną zamknięte. W obliczu epidemii koronawirusa berlińskie kluby jednoczą się i rozpoczynają akcję #UnitedWeStream.

Największe wyzwanie w historii światowego clubbingu

Niestety, stare przysłowie zaczęło się spełniać. Przyszło nam żyć w ciekawych czasach. Pierwszy raz w historii szeroko pojętej branży rozrywkowej staje ona na krawędzi kryzysu. Z powodu epidemii koronawirusa nocne życie zostało praktycznie całkowicie sparaliżowane.

Kluby pozostają zamknięte, występy artystów są masowo odwoływane lub przenoszone, a bookerzy pozostają bez środków do życia. W samym Berlinie w wyniku ostatnich wydarzeń źródło utrzymania z dnia na dzień straciło ok. 9000 osób – barmanów, akustyków, bookerów i wielu innych ludzi, których mogliście nigdy nie dostrzec, a którzy dbają o to żebyśmy mogli bawić się w najlepszych warunkach.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wobec widma wielkiego załamania się branży kluby w światowej stolicy elektroniki postanowiły działać wspólnymi siłami. Dziś – 18 marca, o godzinie 19:00 rusza akcja #UitedWeStream.

#UnitedWeStream – mobilizacja online

W celu zgromadzenia środków dla tych, których kryzys ostatnich dni dotyka najmocniej – artystów, klubów i bookerów, Berlin Club Commision w porozumieniu z platformą Reclaim Club Culture postanowiły otworzyć specjalny portal, który oferować będzie streamy prosto z czołowych berlińskich przybytków.

Każdy z uczestników poproszony zostanie o dobrowolne wpłacenie symbolicznej, nieokreślonej kwoty w zamian za wirtualny bilet do klubu. Cały uzyskany w ten sposób dochód zostanie rozdystrybuowany na najbardziej potrzebujące podmioty branżowe. Co ciekawe, w celu zapewnienia bezstronności i sprawiedliwość w procesie rozdzielania zebranych środków powołana zostanie specjalna komisja, która decydować będzie komu przyznać pieniądze.

Wirtualny klub otwarty będzie pod tym adresem.

#UnitedWeStream – Dzień 1: Watergate

Dziś, 18 marca, wirtualni klubowicze zostaną przeniesieni w mury legendarnego klubu Watergate, gdzie wystąpią dla Was: Claptone, Jamiie, Mathew Jonson feat XX ISIS XX, Monika Krause i Yulia Niko

#UnitedWeStream – Dzień 2: Tresor

Dziś, 19 marca, wybierzemy się na wirtualną wycieczkę do Tresora. Rozkład jazdy prezentuje się w następujący sposób:

19:00 – 21:00  – Delta Funktionen
21:00 – 22:00 – Headless Horseman LIVE
22:00 – 00:00 – minimal violence

Mądre kluby po szkodzie

Powyżej opisana akcja jest świetnym przykładem na to jak branża klubowa potrafi zjednoczyć się wobec widma kryzysu. Myślę, że gdy opadnie, oby jak najszybciej, kurz epidemiologicznej zawieruchy polskie kluby powinny, idąc berlińskim tropem, zacząć myśleć nad utworzeniem kolegialnego organu, który dbałby o ich interes.

Mówimy o całkiem sporej gałęzi branży rozrywkowej, której budulcem są tysiące ludzi w całej Polsce. Ostatnie wydarzenia dobitnie pokazują jak wielu egzystencji dotknąć mogą globalne zachwiania równowagi. Uważam, że troska o każdy dotknięty kryzysem trybik naszej ukochanej kultury jest wart pochylenia się nad nim i okazania wsparcia.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →