Nowy Tresor w Detroit? AKTUALIZACJA

6 322
News

Ikoniczna ruina Detroit ma szanse stać się kolejną świątynią techno. Dimitri Hegemann zwrócił uwagę na starą fabrykę samochodów i snuje plany otwarcia nowego klubu w amerykańskiej stolicy muzyki elektronicznej.

Budynek Fisher Body 21 w Detroit (zdjęcie główne), został zbudowany w 1919 roku i funkcjonował jako fabryka części samochodowych. Dwadzieścia lat temu został opuszczony i od tego czasu systematycznie popadał w ruinę.

Zły stan budynku, wybite okna czy mury zamalowane obelżywymi graffiti, nie odstraszyły jednak właściciela berlińskiego klubu Tresor. Dimitri Hegemann dostrzegł w tym miejscu potencjał i chce stworzyć most łączący Berlin i Detroit, otwierając w Fisher Body nowy klub techno, na podobieństwo Tresora.


Dimitri Hegemann

– Fisher Body to moja pierwsza prawdziwa miłość. To miejsce ma wyjątkową aurę. Mam plan stworzyć tu poważne miejsce z muzyką techno. Wystarczy tylko umieścić w nim czerwone światła i konkretny soundsystem – opisuje swe plany Hegemann.

Hegemann ma nadzieję, że jego pomysł pomoże chociaż w części ożywić zatopione w długach miasto Detroit.


aktualizacja 01.12.2014.

Zobacz Fisher Body 21 od środka na video nakręconym przez Detroit Free Press. Dimitri Hegemann przechadza się po obiekcie po raz pierwszy, który jak mówi „Spełnia jego oczekiwania”. Hegemann dalej wierzy w ten projekt, martwi go tylko prawo w Detroit, które zabrania sprzedaży alkoholu po 2 w nocy.

– Noc jest dla kreatywnych ludzi, nasz klub w Berlinie otwiera się około 24:00 ale nikt nie przychodzi wcześniej jak o 01:30 – Mówi Hegemann.