TOP5 najlepszych soundtracków z gier video

News
5. Quake (1996)

O mającym niedawno swoją premierę Cyberpunku 2077 napisano już chyba wszystko. I niekoniecznie są to rzeczy pozytywne. Jednak jednym z aspektów gry CD Projekt, na który z pewnością gamerzy nie mogą narzekać, jest soundtrack. Ten jest bezapelacyjnie znakomity. Zresztą to nie pierwsza gra w historii, która posiada wyjątkowo udaną muzykę. Dziś przyjrzymy się tytułom, mogącym poszczycić się najlepszymi ścieżkami dźwiękowymi.

Z racji charakteru naszego portalu w poniższym zestawieniu skupiliśmy się głównie na tych produkcjach, których soundtrack składa się w przeważającej części z utworów elektronicznych. Zabraknie więc tutaj takich tytułów, jak choćby The Elder Scrolls V Skyrim z obłędnymi orkiestralnymi brzmieniami, Dead Red Redemption 2 z kapitalnymi gitarowymi kawałkami kojarzącymi się z Dzikim Zachodem czy Silent Hill 2 – grze wypełnionej po brzegi złowieszczą i przyprawiającą o ciary muzyką. Pojawią się za to inne produkcje, których stworzone na komputerach i syntezatorach ścieżki dźwiękowe podbiły serca graczy z całego świata.

5. Quake (1996)

Zaczynamy od tytułu, który odmienił oblicze gier video. W Quake’u wcielamy się w postać zakutego w pancerz bezimiennego bohatera („Rangera”), który musi stawić czoła hordom potworów i demonów. Ten FPS posiada kultowy status nie tylko z powodu samej rozgrywki, ale również z powodu swojej unikatowości w warstwie dźwiękowej. Soundtrack, przygotowany przez Trenta Reznora z Nine Inch Nails, wstąpił niemal z miejsca w poczet zupełnej klasyki i brzmi doskonale także dzisiaj, 24 lata po premierze. Co ciekawe Reznor nie nagrał na potrzeby Quake’a ciężkich, industrialnych kawałków – z których jest przede wszystkim znany –  ale dark ambientowe, rozwlekłe kompozycje. Wszystko po to, aby podkreślić posępną, mroczną atmosferę gry.

Biletomat.pl

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tango App

Najlepsze imprezy w Twoim mieście! Bądź na bieżąco.

Odkryj Tango App

4,8 ocena w Apple Store!

4. Tekken Tag Tournament 2 (2012)

Jedna z najlepszych i zarazem najbardziej wpływowych bijatyk wszechczasów. Seria Tekken od ponad 2 dekad dostarcza graczom emocji na najwyższym poziomie. Do tego większość części gry charakteryzuje się energicznymi elektronicznymi bitami, które mają dodatkowo nas nabuzować, kiedy już z zaciśniętymi na padzie palcami i skupieniem na twarzy wymierzamy przeciwnikom kolejne brutalne ciosy.

3. Project Cars (2015)

Project Cars to gra nie tylko dla fanów szybkich i wyjątkowej urody samochodów, ale i dla fanów EDMu. Za nagranie ścieżki dźwiękowej do tego tytułu odpowiada bowiem Deadmau5. Popularny muzyk w masce myszy na głowie postanowił przygotować soundtrack składający się w przeważającej części z jego własnych utworów w oryginalnej wersji lub w wersjach zremiksowanych przez innych wykonawców.

2. Deus Ex: Bunt ludzkości (2011)

Cyberpunk 2077 nie jest oczywiście jedyną grą osadzoną w cyberpunkowym uniwersum. W świecie mrocznej, zdominowanej przez elektroniczne technologie przyszłości osadzony jest też m.in. Deus Ex: Bunt Ludzkości. Soundtrack z tej produkcji, przygotowany przez Micheala McCanna, niektórzy określają wręcz mianem arcydzieła i nadmuzyką. Plemienne afrykańskie bębny łączą się tutaj z nowoczesną elektroniką i muzyką filmową, tworząc oryginalną oraz bardzo przekonującą całość.

1. Sky: Children Of Light (2019)

Gra Children Of Light zawiera jedną z najpiękniejszych ścieżek dźwiękowych do gier, jakie kiedykolwiek powstały. Oprawa dźwiękowa z miejsca urzeka i pochłania swoją transowością, w której chillout spotyka się z ambientem i synthwave’em. Sama gra to artystyczna przygodówka społecznościowa stworzona przez studio thatgamecompan.

Polub muno.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również