TOP5 najlepszych soundtracków z gier video

News
5. Quake (1996)

O mającym niedawno swoją premierę Cyberpunku 2077 napisano już chyba wszystko. I niekoniecznie są to rzeczy pozytywne. Jednak jednym z aspektów gry CD Projekt, na który z pewnością gamerzy nie mogą narzekać, jest soundtrack. Ten jest bezapelacyjnie znakomity. Zresztą to nie pierwsza gra w historii, która posiada wyjątkowo udaną muzykę. Dziś przyjrzymy się tytułom, mogącym poszczycić się najlepszymi ścieżkami dźwiękowymi.

Z racji charakteru naszego portalu w poniższym zestawieniu skupiliśmy się głównie na tych produkcjach, których soundtrack składa się w przeważającej części z utworów elektronicznych. Zabraknie więc tutaj takich tytułów, jak choćby The Elder Scrolls V Skyrim z obłędnymi orkiestralnymi brzmieniami, Dead Red Redemption 2 z kapitalnymi gitarowymi kawałkami kojarzącymi się z Dzikim Zachodem czy Silent Hill 2 – grze wypełnionej po brzegi złowieszczą i przyprawiającą o ciary muzyką. Pojawią się za to inne produkcje, których stworzone na komputerach i syntezatorach ścieżki dźwiękowe podbiły serca graczy z całego świata.

5. Quake (1996)

Zaczynamy od tytułu, który odmienił oblicze gier video. W Quake’u wcielamy się w postać zakutego w pancerz bezimiennego bohatera („Rangera”), który musi stawić czoła hordom potworów i demonów. Ten FPS posiada kultowy status nie tylko z powodu samej rozgrywki, ale również z powodu swojej unikatowości w warstwie dźwiękowej. Soundtrack, przygotowany przez Trenta Reznora z Nine Inch Nails, wstąpił niemal z miejsca w poczet zupełnej klasyki i brzmi doskonale także dzisiaj, 24 lata po premierze. Co ciekawe Reznor nie nagrał na potrzeby Quake’a ciężkich, industrialnych kawałków – z których jest przede wszystkim znany –  ale dark ambientowe, rozwlekłe kompozycje. Wszystko po to, aby podkreślić posępną, mroczną atmosferę gry.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

4. Tekken Tag Tournament 2 (2012)

Jedna z najlepszych i zarazem najbardziej wpływowych bijatyk wszechczasów. Seria Tekken od ponad 2 dekad dostarcza graczom emocji na najwyższym poziomie. Do tego większość części gry charakteryzuje się energicznymi elektronicznymi bitami, które mają dodatkowo nas nabuzować, kiedy już z zaciśniętymi na padzie palcami i skupieniem na twarzy wymierzamy przeciwnikom kolejne brutalne ciosy.

3. Project Cars (2015)

Project Cars to gra nie tylko dla fanów szybkich i wyjątkowej urody samochodów, ale i dla fanów EDMu. Za nagranie ścieżki dźwiękowej do tego tytułu odpowiada bowiem Deadmau5. Popularny muzyk w masce myszy na głowie postanowił przygotować soundtrack składający się w przeważającej części z jego własnych utworów w oryginalnej wersji lub w wersjach zremiksowanych przez innych wykonawców.

2. Deus Ex: Bunt ludzkości (2011)

Cyberpunk 2077 nie jest oczywiście jedyną grą osadzoną w cyberpunkowym uniwersum. W świecie mrocznej, zdominowanej przez elektroniczne technologie przyszłości osadzony jest też m.in. Deus Ex: Bunt Ludzkości. Soundtrack z tej produkcji, przygotowany przez Micheala McCanna, niektórzy określają wręcz mianem arcydzieła i nadmuzyką. Plemienne afrykańskie bębny łączą się tutaj z nowoczesną elektroniką i muzyką filmową, tworząc oryginalną oraz bardzo przekonującą całość.

1. Sky: Children Of Light (2019)

Gra Children Of Light zawiera jedną z najpiękniejszych ścieżek dźwiękowych do gier, jakie kiedykolwiek powstały. Oprawa dźwiękowa z miejsca urzeka i pochłania swoją transowością, w której chillout spotyka się z ambientem i synthwave’em. Sama gra to artystyczna przygodówka społecznościowa stworzona przez studio thatgamecompan.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →