Sónar chce skontaktować się z kosmitami

1 191
News

Czy polubią muzykę m.in. Niny Kraviz, Kerri Chandlera i Modeselektor?

W dniach od 14 do 17 czerwca Barcelona po raz kolejny stanie się światową stolicą muzycznej kreatywności i najnowszych technologii. Sonar Barcelona to okołoklubowe i muzyczne panele dyskusyjne, warsztaty oraz imprezy, na których prezentują się jedni z najciekawszych dzisiejszych artystów muzyki elektronicznej.
Nadchodząca edycja, będzie jubileuszową. Sónar ma już 25 lat! Z tej okazji, organizatorzy postanowili zrobić coś niezwykłego…

Przy pomocy placówki EISCAT w Norwegii wyłają 10 sekundowe utwory takich artystów jak m.in. Autechre, Jean Michel Jarre, Nina Kraviz, The Black Madonna, Kerri Chandler, Modeselektor, Kode9 czy Laurent Garnier do planety GJ 273b, na której panują potencjalne warunki do życia. To pierwsza próba w historii skontaktowania się z exoplanetą, akurat ta została wybrana ponieważ „jeśli ktoś tam jest” to może odesłać odpowiedź w ciągu 25 lat. Muzyczne wiadomości mają do przebycia około 919696 milionów kilometrów – pierwsze z nich zostały wysłane w październiku, kolejny przesył jest zaplanowany na kwiecień 2018 roku.
Na stronie https://www.sonarcalling.com/ możecie posłuchać muzyki skomponowanej specjalnie na tę okazję przez artystów oraz dowiedzieć się więcej o projekcie.

Nie pozostało nic innego jak czekać na pierwsze wieści od kosmitów i pierwsze wieści o lineupie Sónar 2018 w Barcelonie.