Sofia Kourtesis zapowiada EPkę i dzieli się niezwykłym singlem

News
off festival 2022 coraz bliżej

Minipłyta Sofii Kourtesis zatytułowana Fresia Magdalena ujrzy światło dzienne 19 marca.

Sofia Kourtesis prezentuje La Perla 

Wydawnictwo ukaże się nakładem Ninja Tune imprint Technicolour (label, w którym wydają swoje płyty DJ Boring, Peggy Gou, Octo Octa i wielu innych). Wraz z ogłoszeniem EPki, artystka rezydująca na co dzień w Berlinie podzieliła się również nowym ujmującym singlem zatytułowanym La Perla.

W swoim najnowszym kawałku Sofia Kourtesis po raz pierwszy sampluje swój wokal. Całość utworu opiera się ip wysuniętą na pierwszy plan perkusję, bas i delikatne syntezatory. To kolejny track artystki, który idealnie pokazuje dlaczego pozostaje ona zjawiskiem, wartym wnikliwej obserwacji.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Sofia Kourtesis – La Perla

Chociaż samplowałam już wcześniej swój głos, to po raz pierwszy naprawdę zaśpiewałam właśnie w utworze. Moim marzeniem jest rozwijanie występów na żywo i z tą myślą stworzyłem „La Perla”. Utwór opowiada o wpatrywaniu się w morze, To pierwsza rzecz, którą zawsze robię po powrocie do Peru. Mój tata zwykł mawiać, że patrzenie w morze i fale jest, jak medytacja, oczyszcza twoją głowę. Ta piosenka jest dla niego. Mi osobiście ciężko jest słuchać La Perla, ponieważ napisałem ją w czasie, gdy mój tata umarł na białaczkę. Ta piosenka jest dla niego, descansa en paz papa…

– mówi Kourtesis.

Sofia Kourtesis – artystka, którą warto znać

Jak pisał w swoim artykule z serii MunoRadar Hubert Grupa, pierwsze nagrania Sofii Kourtesis zaczęły trafiać do sieci już prawie dekadę temu. Jej profil w serwisie SoundCloud kryje mnóstwo perełek. Początkowe autorskie produkcje to proste miniatury, w których spokojna, oszczędna elektronika łączy się z dream popem.

Lata mijały, a Kourtesis sukcesywnie pracowała nad techniką i charakterem swojej twórczości. Coraz częściej pojawiające się sety didżejskie pokazywały, jak wysublimowanym gustem dysponuje artystka. Z jednej strony w jej selekcji znaleźć można orientalnie brzmiący deep house, egzotyczny tech-house, ale i bardziej połamane brzmienia.

W 2015 roku Sofia zadebiutowała w cyklu Boiler Room. Kolejnym sukcesom, na czele z setami w Berghain i coraz liczniejszymi wyprawami poza Europę, towarzyszyła praca nad własnym materiałem. W 2019 roku nakładem szwedzkiego wydawnictwa Studio Barnhus ukazała się debiutancka EPka artystki, zatytułowana po prostu Sofia Kourtesis.

Sofia Kourtesis – Boiler RoomPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →