Shifted i jego osobiste katharsis. Piąty album Brytyjczyka w drodze

Fot. Guillaume Kayacan

10 miesięcy od wydania ostatniego albumu i 9 od epki Too Stupid To Be Anxious, Shifted wraca na drogę wydawniczą najnowszym, 10-ścieżkowym albumem. Posłuchajcie utworu Natural Elevation, zapowiadającego Constant Blue Light. 

Shifted. Perfekcja artyzmu

Po publikacjach z 2020 roku, czyli epkach Hard Matter/Warm Currents Too Stupid To Be Anxious oraz longplayu The Dirt On Our Hands, Guy Brewer ponownie uruchamia wytwórnię Avian, by wydać swój piąty album. Constant Blue Light „eksploruje nowe drogi w swym żrącym minimalizmie”. Dowodem na to jest mniej minimalistyczny, jednak bardziej zdecydowany punkt widzenia nowej kompozycji. W centrum artystycznej praktyki Brewera zawsze znajdowało się poczucie poświęcenia na rzecz dopracowania najmniejszego szczegółu. Pod wieloma względami Constant Blue Light prezentuje wizję obsesyjnego na punkcie perfekcji artyzmu.

Shifted – Constant Blue Light

Podczas wczesnych etapów pandemii popadałem w naprawdę negatywne cykle myślowe i było mi bardzo trudno poradzić sobie psychicznie. Myślę, że proces pisania tego albumu i charakter materiału był w pewnym sensie moim katharsis. Pozwoliło mi to niejako wyjść z samego siebie. Czułem, że pozwalam tym utworom nieść mnie przez cały ten okres. Niemalże obsesyjnie starałem się je usprawniać wprowadzając raz za razem drobne poprawki.

Constant Blue Light to piąty pełnowymiarowy album autorstwa Shifted i drugi, który 12 kwietnia ukaże się nakładem autorskiej wytwórni Avian. W przeszłości swoje produkcje nakładem niemieckiej oficyny wydawali m.in. SHXCXCHCXSH, Reeko, The Empire Line, Pris czy Sigha.

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Shifted: ‚nie widzę siebie w roli laptopowego performera, puszczającego gotowe kawałki’ – WYWIAD

27 października 2016
Shifted i jego osobiste katharsis. Piąty album Brytyjczyka w drodze

Shifted – Crossed Paths

27 kwietnia 2012
Shifted i jego osobiste katharsis. Piąty album Brytyjczyka w drodze

Shifted powraca z nową płytą

14 października 2013
Shifted i jego osobiste katharsis. Piąty album Brytyjczyka w drodze

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.