Shifted ujawnia nowy alias i wypuszcza świeżą płytę

facebook.com/shiftedUK
News
Shifted

Guy Alexander Brewer, znany bardziej jako Shifted, ogłasza nowy alias. Przy okazji nowego alter ego Brytyjczyk wypuścił najnowszy krążek Lazy Mechanics. Sprawdź szczegóły.

Shifted. Człowiek o wielu twarzach

Najnowsze wydawnictwo Shifted, składające się z siedmiu oryginalnych utworów, zostało wydane przez angielską wytwórnię płytową The Trilogy Tapes. Uznany producent znany z podejmowania ryzyka, eksplorowania nowych terytoriów i wychodzenia poza powszechne standardy ujawnia się nam pod nowym aliasem Carrier. Sam zainteresowany opisuje najnowszy materiał jako muzykę mieszczącą się pomiędzy IDM, techno, drum & bass i experimental. Masteringiem albumu zajął się Joshua Eustis, współzałożyciel duetu Telefon Tel Aviv.

Shifted
facebook.com/shiftedUK

Lazy Mechanics to pierwsze dzieło Brewera od wydanego w 2021 roku, doskonale przyjętego albumu Shifteda Constant Blue Light.  W centrum artystycznej praktyki Brewera zawsze znajdowało się poczucie poświęcenia na rzecz dopracowania najmniejszego szczegółu. Pod wieloma względami Constant Blue Light prezentuje wizję obsesyjnego na punkcie perfekcji artyzmu. Po dwóch latach wydawniczej absencji brytyjczyk tak opisuje swoje najnowsze dzieło:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Myślę, że to próba odejścia od puryzmu. W tej chwili granice pomiędzy gatunkami są miejscem, gdzie można znaleźć najbardziej ekscytującą muzykę. Kiedy coś staje się zbyt uwypuklone, traci swoją iskrę. Z tym odświeżonym nastawieniem wszedłem do studio i wypchnąłem się poza moją strefę komfortu

Czytaj także: Shifted i jego osobiste katharsis. Piąty album Brytyjczyka w drodze

Znany fanom industrialnego, hałaśliwego oraz brudnego techno Shifted swoją działalność producencką zaczynał nagrywając drum’n’bass. Przeprowadzka do Berlina okazała się decydująca do obrania technicznego kierunku – to w europejskiej stolicy techno nagrał utwory, które należą do ekstraligi całego gatunku – bezkompromisowe i zahaczające o eksperyment. Współpraca z The Trilogy Tapes przy kolejnym dorobku w karierze Shifteda tylko udowadnia jego zapędy w stronę ciężkiej do sklasyfikowania elektroniki. Anglik w końcu trafił do wytwórni, gdzie znajdziemy pozycje od takich artystów jak Deetron, Klara Lewis, DJ TLR czy Duster Valentine.

Carrier – Lazy Mechanics

Tracklist

01. Chlorine
02. Lazy Mechanics
03. Harsh Features
04. Product Of Environment
05. Lost On Me
06. Ten By Ten
07. Bigger SkiesPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →