Selekcja: MUKTI (Projekt Labirynt)

287
Wywiad

Sprawdzamy przedweekendową selekcję najciekawszych polskich artystów. Tym razem na celowniku Mukti.

Czego właśnie słuchasz?

Genialnej EPki Yu Su – ‘Roll With The Punches’ wydanej w Music From Memory oraz debiutanckiego releaseu Knopha o tytule ‘Nothing Nil’. Ostatnio niesamowite wrażenie zrobił na mnie też wydany w Modern Love album duetu Rainer Veil zatytułowany ‘Vanity’ (bardzo polecam). Nie mogłem też zaspać z odsłuchem najnowszego i długo wyczekiwanego albumu Flying Lotusa ‘Flamagra’. Prawdziwy kalejdoskop dźwięków znajdziecie za to na albumie ‘The Tony Allen Experiments’ od berlińskiego duetu Nu Guinea (koniecznie sprawdźcie też ich inne wydania).

Gdzie grasz w ten weekend?

W piątek w poznańskim Projekt Lab, w którym organizujemy kolejne wydarzenie z cyklu ‘Projekt Labirynt’. Tym razem naszym głównym gościem będzie reprezentant UK sceny – Ploy, którego regularne wydawnictwa w Timedance oraz Hessle Audio robią ładne zamieszanie już od kilku lat. Tej nocy otwieramy 3 sceny, na których mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Utwory, które zawsze masz ze sobą na imprezie?

Ostatnio w tzw. ‘peak timeach’ bardzo lubię grać numer ‘E L E K T R O’ od Jensena Interceptora. Zabierając się za openingi wracam często do utworu Regisa z dubowym posmakiem, o tytule ‘Blood Witness (Downwards Extended Version)’. Podczas setów ‘closingowych’ zdarza mi się wrzucić track ‘Melczop2’ od Skee Maska.