Plastikman i Endel powołali do życia ekscytującą aplikację opartą na sztucznej inteligencji

Fot. Materiały prasowe
News
Plastikman i sztuczna inteligencja

Aplikacja o n nazwie Deeper Focus jest już dostępna w App store.

Plastikman i sztuczna inteligencja

Deeper Focus jest następstwem wybuchowego projektu firmy Endel i Grimes, AI Lullaby, który został poświęcony wspomaganiu snu i dobrego samopoczucia dzieci oraz dorosłych i otrzymał duże uznanie krytyków w New York Times, Vogue, Rolling Stone i Engadget. Aplikację Deeper Focus można opisać jako spersonalizowany, adaptacyjny pejzaż dźwiękowy tworzony w czasie rzeczywistym, mający na celu poprawiać naszą koncentrację i produktywność. Aplikacja wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby zapewnić każdemu użytkownikowi indywidualne wrażenia na podstawie lokalizacji, pogody, naturalnego światła, tętna i innych czynników. Endel do współpracy przy stworzeniu Deeper Focus zaprosił uznanego DJa – Plastikmana (Richie Hawtin), który z wielkim entuzjazmem przyłączył się do projektu.

Nasza współpraca z Richiem jest częścią większej zmiany kulturowej, w której artyści będą współpracować z AI i technologią, w celu tworzenia niesamowitych, spersonalizowanych aplikacji. Deeper Focus dąży do rekontekstualizacji muzyki techno poprzez zastosowanie jej do rozwiązywania ludzkich problemów – możemy przeczytać w informacji prasowej.

Plastikman & Endel – 24 hours of Deeper Focus 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Plastikman wierzy w nowe technologie

W tym wizjonerskim projekcie Hawtin pracował wspólnie z Olegiem Stavitskym, uznanym projektantem dźwięku, kompozytorem Dmitry Evgrafovem oraz cenionym artystą i reżyserem wizualnym Proteyem Temenem. To właśnie z tym zespołem stworzył oryginalne dźwięki i produkcje odpowiadające zarówno jego artystycznej wizji, jak i psychoakustycznym wymaganiom Endel. Dźwięki te zostały następnie przetworzone przez Endel AI, aby stworzyć pejzaż dźwiękowy.

Jako maniak kontroli w studiu, to ja zazwyczaj mam ostatnie słowo w kwestii rozwoju utworu. Jednak w tej ekscytującej sytuacji to AI decyduje o jego ostatecznym kształcie. Chociaż dla niektórych może to brzmieć przerażająco, ja uważam, że jest to tylko kolejny etap poszerzenia mojej wiary w technologię i jej nieodłącznego miejsca w moim procesie twórczym. Jeśli się nad tym zastanowić, technologia zawsze była pomiędzy mną a publicznością, i nie inaczej jest w tym przypadku, tyle że być może technologia jest tym razem nieco bardziej inteligentna niż wcześniej – komentuje Plastikman.

Aplikację Deeper Focus możecie ściągnąć z tego adresu.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →