Plastikman i Endel powołali do życia ekscytującą aplikację opartą na sztucznej inteligencji

Fot. Materiały prasowe
News
Plastikman i sztuczna inteligencja

Aplikacja o n nazwie Deeper Focus jest już dostępna w App store.

Plastikman i sztuczna inteligencja

Deeper Focus jest następstwem wybuchowego projektu firmy Endel i Grimes, AI Lullaby, który został poświęcony wspomaganiu snu i dobrego samopoczucia dzieci oraz dorosłych i otrzymał duże uznanie krytyków w New York Times, Vogue, Rolling Stone i Engadget. Aplikację Deeper Focus można opisać jako spersonalizowany, adaptacyjny pejzaż dźwiękowy tworzony w czasie rzeczywistym, mający na celu poprawiać naszą koncentrację i produktywność. Aplikacja wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby zapewnić każdemu użytkownikowi indywidualne wrażenia na podstawie lokalizacji, pogody, naturalnego światła, tętna i innych czynników. Endel do współpracy przy stworzeniu Deeper Focus zaprosił uznanego DJa – Plastikmana (Richie Hawtin), który z wielkim entuzjazmem przyłączył się do projektu.

Nasza współpraca z Richiem jest częścią większej zmiany kulturowej, w której artyści będą współpracować z AI i technologią, w celu tworzenia niesamowitych, spersonalizowanych aplikacji. Deeper Focus dąży do rekontekstualizacji muzyki techno poprzez zastosowanie jej do rozwiązywania ludzkich problemów – możemy przeczytać w informacji prasowej.

Plastikman & Endel – 24 hours of Deeper Focus 

Plastikman wierzy w nowe technologie

W tym wizjonerskim projekcie Hawtin pracował wspólnie z Olegiem Stavitskym, uznanym projektantem dźwięku, kompozytorem Dmitry Evgrafovem oraz cenionym artystą i reżyserem wizualnym Proteyem Temenem. To właśnie z tym zespołem stworzył oryginalne dźwięki i produkcje odpowiadające zarówno jego artystycznej wizji, jak i psychoakustycznym wymaganiom Endel. Dźwięki te zostały następnie przetworzone przez Endel AI, aby stworzyć pejzaż dźwiękowy.

Jako maniak kontroli w studiu, to ja zazwyczaj mam ostatnie słowo w kwestii rozwoju utworu. Jednak w tej ekscytującej sytuacji to AI decyduje o jego ostatecznym kształcie. Chociaż dla niektórych może to brzmieć przerażająco, ja uważam, że jest to tylko kolejny etap poszerzenia mojej wiary w technologię i jej nieodłącznego miejsca w moim procesie twórczym. Jeśli się nad tym zastanowić, technologia zawsze była pomiędzy mną a publicznością, i nie inaczej jest w tym przypadku, tyle że być może technologia jest tym razem nieco bardziej inteligentna niż wcześniej – komentuje Plastikman.

Aplikację Deeper Focus możecie ściągnąć z tego adresu.

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Doczekaliśmy się. Plastikman oficjalnie wydał swoją muzykę do pokazów marki Prada

4 marca 2021
Plastikman i Endel powołali do życia ekscytującą aplikację opartą na sztucznej inteligencji

Dixon i Tale Of Us remiksują Plastikmana – POSŁUCHAJ

19 stycznia 2015
Plastikman i Endel powołali do życia ekscytującą aplikację opartą na sztucznej inteligencji

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.