Piotr Bejnar po mistrzowsku remiksuje numer Oskara Szafrańca

774
News
Piotr Bejnar po mistrzowsku remiksuje numer Oskara Szafrańca

Doświadczony producent wziął na warsztat utwór dobrego kolegi. Jak wyszło? Kapitalnie.

Obu panów nie trzeba specjalnie przedstawiać. Bejnar, producent i właściciel Otake Records, to znana i szanowana marka nie tylko w polskiej muzyce elektronicznej. Oskar Szafraniec to z kolei wciąż młody twórca, który szturmem wdarł się do czołówki w swojej klasie. Występy obok takich postaci jak Richie Hawtin, Carl Craig, Nicolas Jaar czy Ben Klock, produkcje wydawane na tych samych krążkach, co numery Ricardo Villalobosa i mnóstwo innych sukcesów – to wszystko mówi samo za siebie.

3 maja Szafraniec zaprezentował swoją najnowszą EPkę zatytułowaną Floating. Znalazły się na niej cztery autorskie kompozycje oraz taka sama liczba remiksów. Swoimi interpretacjami tytułowego utworu podzielili się Herck, Ron Flatter i Maharti. Z kolei Piotr Bejnar wziął na warsztat numer Dirty Heart.

Oniryczny, ponad 9-minutowy remiks zabiera nas w podróż po nastrojowych, głębokich brzmieniach. Utwór ugina się od bogactwa detali, co sprawia, iż każdy odsłuch odkrywa nowe smaczki. Można rzec, iż Bejnar nadał kawałkowi „epickiego rozmachu” i nie ma w tym stwierdzeniu cienia banału.

EPka Floating pojawiła się w sprzedaży nakładem niemieckiego labelu TRAUM Schallplatten.