Opłata za wizę dla artystów udających się do USA wzrośnie o ponad 50%

News
USA

Ogłoszono oficjalnie, że od przyszłego miesiąca zagraniczni artyści, chcący zwiedzać Stany Zjednoczone, będą mieli do czynienia z wyższymi opłatami wizowymi i dłuższym czasem rozpatrywania wniosków.

Drożej do USA

To już pewne. O 51 proc. wzrośnie opłata za wizy do USA w kategorii: P – dla artystów planujących występy w Stanach Zjednoczonych oraz ich osobom towarzyszącym, oraz Q – dla osób udających się do USA w ramach programu międzynarodowej wymiany kulturalnej. Ma to nastąpić w najbliższych miesiącach. Wizy pozwolą artystom na powrót do kraju odpowiednio w ciągu jednego i trzech lat.

Opłaty za wizę O, która obejmuje „Osoby o nadzwyczajnych zdolnościach lub osiągnięciach”, wzrosną z 460 USD do 705 USD, co stanowi wzrost o 53%. Wiza P, z której będą korzystać również członkowie rodzin tych osób, wzrośnie o 51%, do łącznej kwoty 695 dolarów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

USA

Music Tech News poinformował również, że czas oczekiwania na wizę wzrośnie do 15 dni roboczych, a szybka ścieżka serwisowa będzie kosztować ponad 1000 dolarów i będzie dostępna dla tych, którzy chcą przyspieszyć ten proces.

USA a Brexit

Na początku tego roku, oświadczenie brytyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych ujawniło, że artyści, w tym DJe i zespoły koncertowe, a także gracze sportowi, będą podlegać nowym zasadom wizowym po zakończeniu okresu przejściowego w Brexit w grudniu 2020 roku. Od stycznia 2021 r. swoboda przemieszczania się między Zjednoczonym Królestwem a UE zostanie zniesiona, co oznacza, że wszyscy artyści i ich załogi będą musieli posiadać wizę klasy 5, aby móc występować w Zjednoczonym Królestwie. Dotyczy to również festiwali, wydarzeń kulturalnych, działań promocyjnych i konkursów.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →