Bandcamp wesprze protesty w USA. Do akcji serwisu włącza się polska scena elektroniczna

News
Bandcamp

W najbliższy piątek, 5 czerwca, Bandcamp raz kolejny na 24 godziny zrezygnuje z prowizji ze sprzedaży muzyki w ramach swojego serwisu. Artyści i artystki z całego świata, również z Polski, zadeklarowali przekazanie 100% swojego zysku z tego dnia sprzedaży na fundusze Black Lives Matter.

Amerykanie walczą z rasizmem – Bandacamp chce ich wspomóc

Protesty BlackLivesMatter po zabójstwie George’a Floyda nie słabną. Zamieszki trwają w kilkunastu miastach, a osoby buntujące się przeciwko zjawisku systemowego rasizmu w służbach amerykańskiej policji wspiera coraz więcej środowisk. Również tych muzycznych.

Popularny serwis muzyczny Bandcamp poinformował, że w dniu 5 czerwca (najbliższy piątek) nie będzie pobierał żadnych prowizji od sprzedaży. Oznacza to, że 100% kwoty trafi prosto do artystów. Ci z kolei w coraz większej liczbie deklarują przekazanie 100% uzyskanego zysku z tego dnia sprzedaży na fundusze Black Lives Matter.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Bandcamp i #BlackLivesMatter

W akcję włączyli się również polscy artyści sceny elektronicznej, tacy jak: Zamilska, Earth Trax, Naphta, Astigmatic, Wacław Zimpel, Hatti Vatti i Btutaz. Lista ta stale się powiększa i jest na bieżąco aktualizowana w tym miejscu.

Jako Muno.pl gorąco wspieramy inicjatywę Bandcamp i zachęcamy wszystkich naszych czytelników do piątkowych, muzycznych zakupów. Cała dochód z Waszych z zakupów wesprze pilną i niezwykle istotną sprawę.

Bandcamp

Bandcamp



Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →