Olivia przedstawia “Smoking Cage” i zapowiada najnowsze EP

Olivia zapowiada najnowsze wydawnictwo. W sieci ukazał się właśnie jeden z czterech utworów najnowszego EP krakowskiej artystki, które już 2 października ukaże się nakładem holenderskiej wytwórni Pinkman.

Reklama

Olivia to persona elektroniki znana w całej Polsce. DJka, producentka, organizatorka imprez, od wielu lat stanowi trzon polskich artystów i artystek sceny elektronicznej. Współtwórczyni niezliczonej ilości wydarzeń w Krakowie, Warszawie, Katowicach i Poznaniu. Współzałożycielka imprezy Radar, rezydentka klubu Jasna 1 w Warszawie i festiwalu Unsound. Członkini Oramics, kolektywu walczącego o lepszą widoczność kobiet i społeczności LGBT+ na scenie muzycznej.

2 października nakładem holenderskiej wytwórni Pinkman ukaże się jej najnowsza płyta winylowa pt. Dancing Snake. Za inspiracje przy tworzeniu krążka posłużyły takie gatunki jak acid, ebm i industrial.

Olivia – Smoking Cage

Dancing Snake – Od eskapady w podziemiach po pustynny „trip”

Na przestrzeni dwóch lat od wydania debiutanckiej kasety Skawa, Olivia i jej muzyka, przeszły zauważalną metamorfozę. Jak czytamy z oficjalnej zapowiedzi nachodzącego krążka nowe utwory „dalej będą utrzymane w stylistyce acidu i muskularnych rytmów, w onirycznym klimacie na skraju halucynacji i świadomości”. Na Dancing Snake znajdują się cztery utwory do grania w specjalnych warunkach: ” od eskapad w podziemiach po pustynny trip”.

Dancing Snak – Artwork: Peter van Langen

Bezkompromisowa i pewna siebie Olivia realizująca własną wizję muzyki klubowej Dancing Snake EP rozpoczyna tytułowym numerem opartym o magnetyczną melodię wijącą się wokół marszowych rytmów. Drugi utwór zatytułowany Smoking Cage – wybrany zresztą przez prestiżowy magazyn DJ Mag w ramach zapowiedzi krążka, to acidowy bulgot. Rozlewający się po całym utworze doprowadza brzmienia bębnów do zgrzytu, który wprawia umysł w stan hipnozy.

Dodatkowe dwa utwory tj. Desert Trip i Cave uzupełnią Dancing Snake. Wraz z początkiem października całość dostępna będzie na winylu oraz cyfrowo za pośrednictwem Bandcampa.

Olivia – Dancing Snake

Zdjęcie główne: Olivia – Fot. Kachna Baraniewiczowna

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Avtomat: „Furgonetki, banery i samochody policyjne nie płaczą i nie rzucają się z mostu, jak są „prześladowane” przez ludzi” [wywiad]

17 sierpnia 2020
Olivia przedstawia “Smoking Cage” i zapowiada najnowsze EP

Podsumowanie 2018: Oramics

28 grudnia 2018
Olivia przedstawia “Smoking Cage” i zapowiada najnowsze EP

Selekcja: Monster

27 listopada 2018
Olivia przedstawia “Smoking Cage” i zapowiada najnowsze EP

Monster z podcastem dla RA

10 lutego 2020
Olivia przedstawia “Smoking Cage” i zapowiada najnowsze EP

Monster przygotowała specjalny mix dla międzynarodowego portalu Mixmag

20 maja 2020
Olivia przedstawia “Smoking Cage” i zapowiada najnowsze EP

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.