Nicolás Jaar, Fatima Al Qadiri i Yunis na nowej benefitowej składance

337

Przychody ze sprzedaży płyty Nisf Madeena zostaną przeznaczone na pomoc dla poszkodowanych w eksplozji w bejruckim porcie, która miała miejsce w ubiegłym miesiącu.

Nicolás Jaar i inni dla poszkodowanych wskutek eksplozji w Bejrucie

Kuratorem wydawnictwa jest arabskojęzyczny magazyn muzyczny Ma3azef oraz inżynier masteringu Heba Kadry. Składanka zawiera zarówno nowe, jak i i wcześniej niepublikowane utwory takich artystów jak m.in.:  Nicolás Jaar, Fatima Al Qadiri, Silkback i ZULI.

Cały dochód przeznaczony jest na kampanię fundraisingową The Arts And Culture Community In Beirut (organizowaną przez AFAC), Beirut Musicians’ Fund (organizowaną przez Tunefork Studios) oraz Beit el Baraka. Płytę można kupić na platformie Bandcamp, pod tym adresem.

Eksplozja, która wstrząsnęła całym światem

Wybuch w Bejrucie był jednym z największych w historii, jeśli wyeliminować bomby nuklearne. W magazynie, gdzie przechowywano skonfiskowaną przed laty piekielnie wybuchową saletrę amonową, przeprowadzano naprawy, by uniemożliwić ich kradzież. Trzeba było użyć spawarki. Skutki można sobie wyobrazić: iskry ze spawania w połączeniu z prawie 3 tys. ton silnie wybuchowych materiałów doprowadziły do potężnej eksplozji, która zmiotła port i uszkodziła budynki w promieniu 10 km.

Wybuch odczuli nawet mieszkańcy Cypru oddalonego o ponad 200 km. Zdaniem ekspertów można to porównać z trzęsieniem ziemi o magnitudzie 3,3. Libański Czerwony Krzyż poinformował o ponad setce zabitych i 4 tys. rannych.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.