Bandcamp będzie wspierał artystów do końca 2020 roku

News
Bandcamp wspomaga branżę muzyczną

W każdy pierwszy piątek miesiąca, przez cały trwający obecnie rok, Bandcamp zrezygnuje z własnych udziałów w przychodach ze sprzedaży płyt i gadżetów.

Bandcamp wspomaga branżę muzyczną

Akcja Bandcamp, która po raz pierwszy odbyła się w marcu, ma na celu wsparcie artystów w czasie pandemii koronawirusa. Marcowa „wyprzedaż” okazała się dużym sukcesem. Jak poinformował Bandcamp, w szczytowym momencie kupowano 11 przedmiotów na sekundę. Użytkownicy wydali łącznie 4,3 mln dolarów. To aż 15 razy więcej niż w „normalny” piątek.

Więcej o akcji platformy Bandcamp przeczytasz tutaj.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Bandcamp kontynuuje „promocyjne piątki” do końca 2020 roku

To skłoniło amerykańską platformę muzyczną do zorganizowania kolejnych edycji akcji, które również sprawdziły się bardzo dobrze. Dlatego też podjęto decyzję o tym, że „promocyjne piątki” będą kontynuowane do końca 2020 roku. Bandcamp zaprasza na zakupy kolejno: 1 sierpnia, 4 września, 2 października, 6 listopada i 4 grudnia.

Właściciele Bandcamp komentują:

W ciągu zaledwie czterech dni, w których zorganizowaliśmy akcję, fani włożyli ponad 20 milionów dolarów bezpośrednio do kieszeni artystów i wytwórni. To naprawdę niewiarygodne. Cieszy nas bardzo również fakt, że od czasu uderzenia pandemii w marcu, do tej pory słuchacze kupili na naszej platformie muzykę i towary warte ponad 75 milionów dolarów. Ponieważ pandemia jeszcze się nie skończyła, będziemy nadal organizować „wyprzedażowe piątki” do końca roku. Będziemy również kontynuować prace nad tym, aby Bandcamp był na co dzień najlepszym miejscem do wspierania artystów.

Bandcamp

Bandcamp wpiera niezależnych twórców od przeszło 10 lat

Bandcamp to nie tylko zwykły sklep muzyczny, ale również platforma do promocji, przeznaczona głównie dla artystów niezależnych. Artysta, który chce sprzedać swoją muzykę poprzez Bandcamp, posiada w obrębie witryny własną mikrostronę internetową, na której zamieszcza albumy lub pojedyncze utwory. Strona pobiera prowizję 15% od ceny zakupionej muzyki oraz 10%, jeśli zarobki za dany album przekroczą 5000 dolarów. Serwis umożliwia również sprzedaż nośników fizycznych.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →