MUNOLUDY 2015 – DJ / Producent Roku Polska

17 603
News
MUNOLUDY 2015 – DJ / Producent Roku Polska

Przed Wami najgorętsze zestawienie 100 najpopularniejszych polskich DJ-ów i producentów 2015 roku! Kto zdobył statuetkę w plebiscycie MUNOLUDY 2015 i tytuł najlepszego z najlepszych?

Plebiscyt MUNOLUDY to coroczne podsumowanie działań polskich promotorów, organizatorów imprez i festiwali, właścicieli klubów i artystów. To Wasze głosy zdecydowały do kogo trafiły statuetki i jak kształtuje się ranking najpopularniejszych przedstawicieli branży klubowej i festiwalowej w naszym kraju.
To kolejny rok, w którym pobiliśmy rekord frekwencji! Łącznie w plebiscycie MUNOLUDY 2015 oddano 35 279 głosów! Dziękujemy Wam za ogromne zaufanie! To dzięki Waszym głosom ranking MUNOLUDY 2015 staje się najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o faktycznym stanie polskiej sceny klubowej i festiwalowej!

Przed Wami zestawienie stu najpopularniejszych polskich DJ-ów i producentów 2015 roku:

MUNOLUDY 2015 – DJ / PRODUCENT ROKU POLSKA

100. Glasse
99. Mooryc
98. DJ W
96. Seb
95. Miqro
94. Adamus
90. Xilent
86. MIN t
85. Discox
81. Zoo-E
80. Vonda7
78. bshosa
76. Emde
74. Szatt
73. Klaves
70. Sept
69. Pysh
67. Leon
65. MiT
55. Selvy
54. Reza
52. Sin
48. Nexy
46. Vacos
41. DUSS
40. Paryss
38. Ukash
37. SLG
35. Baasch
34. Chmara
27. Akme
23. Siasia
22. Kaotik
21. Bartes

20. Sincz

19. Alegria

18. Truant

17. Matthew Clarck

16. Tralien

15. Tom Palash

14. Mia Twin & Kasp

13. Angelo Mike

12. Seb Skalski

11. Cream

10. Dtekk

Jędrzej Dondziło to człowiek orkiestra polskiej sceny techno, a zarazem niekwestionowanie jeden z jej najważniejszych przedstawicieli. Rozwój kultury związanej z muzyką techno czy ambient w naszym kraju to w dużej mierze zasługa jego i ekipy Technosoul, którą współtworzy. Festiwal Up To Date pod jego okiem rośnie w siłę, imprezy kolektywu zapełniają kalendarze polskich klubów, wytwórnia tłoczy mistrzowskie EP-ki, a didżejski case Jędrzeja puchnie od winylowych sztosów. Wielkie Pozdro Techno i gratulacje dla Dtekka za zaszczytne, 10. miejsce w naszym zestawieniu!

9. Anja Kraft

Upór, charakter i niezrównana selekcja są siłą Anji Kraft, warszawskiej DJ-ki i promotorki, która jest widoczna niemal co tydzień w line-upach największych klubów w Polsce. W zaledwie kilka lat znalazła się w czołówce naszego zestawienia. Przez ten czas budowała swoją reputację jako DJ, a na imprezach, w które była zamieszana jej marka electrified, pojawiały się tak niebanalne postacie, jak Lakker, Conforce, I/Y czy Hector Oaks, które idealnie obrazują muzyczne zainteresowania artystki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polskiej scenie techno!

8. Deas

Karol Mozgawa, krakowski DJ i producent znany na scenie jako Deas, ma za sobą niezwykle udany rok. Rozpoczął współpracę z legendarną brytyjską wytwórnią Bush Records. Skończyło to się dwiema solowymi EP-kami oraz remiksem utworu samego Carla Coxa. Karol jest znany też ze swojej działalność w krakowskim Prozaku. Z pewnością głosy zadowolonych klubowiczów przyczyniły się do uplasowania Deasa w pierwszej dziesiątce najlepszych DJ-ów i producentów w naszym kraju.

7. Jacek Sienkiewicz

W pierwszej dziesiątce nie mogło zabraknąć polskiej legendy techno. Jeden z pierwszych producentów w naszym kraju, właściciel kultowej wytwórni Recogniton ma za sobą niesłychanie mocny rok. Współpracował z Maxem Loderbauerem, wydał m.in. eksperymentalne „Nomatter” czy genialny album „Drifting”, który trafił zarówno do jego starych fanów, jak i młodego pokolenia. Tytułowy utwór z klimatycznym teledyskiem, nakręconym podczas festiwalu Nagle Nad Morzem, stał się jedną z najciekawszych techno-pocztówek z ubiegłych wakacji.

6. An On Bast

Ania od dekady snuje swoją wizję muzyki house i techno. Niezmiennie, od samego początku cieszy się dużą popularnością wśród polskich fanów elektroniki. Jej znakomite hardware’owe live acty można było usłyszeć od Audioriver po Fusion Festival i w niezliczonej ilości klubów. Ciekawość, aby usłyszeć ją live, cały rok podsycała swoimi wydawnictwami na należącym do niej labelu Ghost Kitchen. Fani nie mogli o tym zapomnieć i umieścili An On Bast w pierwszej dziesiątce DJ-ów i producentów w plebiscycie MUNOLUDY 2015.

5. Ptaki

Jaromir i The Phantom, doświadczeni DJ-e i producenci z Warszawy, w 2014 roku zadebiutowali jako duet w The Very Polish Cut-Outs i od tamtej chwili konsekwentnie podbijali serca fanów oldschoolowego house w klimatach disco/funk. Rok temu artyści udowodnili, że Ptaki to nie tylko „Krystyna” i m.in. dzięki wydaniu świetnego albumu „Przelot”, nasi czytelnicy przyznali duetowi zaszczytne, piąte miejsce. Gratulujemy!

4. Michał Wolski

Reprezentant Technosoul oraz własnej wytwórni Minicromusic Rec. przebył w tym roku długą drogę do pierwszej dziesiątki. Niezwykle utalentowany i skromy producent nowofalowego techno zaliczył w tym roku skok w górę aż o 47 pozycji. Jego doskonałe, głębokie utwory, aktywność w najmocniejszym kolektywie techno w Polsce oraz edukacyjna cegiełka, którą dokłada swoją audycją Funfte Strasse, prowadzoną wraz z Błażejem Malinowskim, bezsprzecznie przyczyniły się do uznania wśród naszych czytelników. Gratulujemy i z niecierpliwością oczekujemy nowego albumu Michała Wolskiego!

3. Catz ‚n Dogz

2015 był świetnym rokiem w międzynarodowej karierze Catz ‚n Dogz. Szczeciński duet nagrał krążek „Basic Colour Theory”, który rozszedł się pozytywnym echem po całym klubowym świecie. Artyści ze świeżym materiałem odwiedzili także Polskę, organizując trasę po jednych z najważniejszych miejsc na klubowej mapie kraju. Końcówka roku dla „Catz’ów” to także sentymentalny powrót do aliasu 3 Channels, pod którym wydali EP dla słynnego Kompaktu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów eksportowemu duetowi nr 1 w Polsce!

2. neeVald

Drugie miejsce należy do ubiegłorocznego zwycięzcy, Piotrka Niwalda aka neeVald. Niezwykle doświadczony DJ w tym roku również uplasował się bardzo wysoko, za sprawą występów w dosłownie całej Polsce oraz zarażania innych ciepłym i pozytywnym house’owym brzmieniem na falach Ibiza Global Radio czy RMF MAXXX. Trzymamy kciuki za dalsze długie lata kariery!

1. Kuba Sojka

Przedstawiamy Wam numer 1, zdobywcę statuetki MUNOLUDY 2015 w kategorii DJ/PRODUCENT ROKU – brawa dla Kuby Sojki! Laureat tegorocznego plebiscytu to bezsprzecznie jeden z najzdolniejszych producentów nad Wisłą. Potwierdził to swoim świetnym i długo oczekiwanym albumem „Multiple Faces”, wydanym w 2015 roku. Kuba to także jeden z najlepszych performerów na polskiej scenie – jego żywiołowe live acty na długo pozostają w pamięci. Artysta nie trzyma swojej wiedzy i umiejętności w tajemnicy – wraz z otwarciem szkoły produkcji muzycznej Sekwencja, stał się mentorem i wzorem wielu aspirujących muzyków. Człowiek związany ze sceną w każdym calu, w pełni zasługuje na zaszczytne, pierwsze miejsce. Gratulujemy!