MUNOLUDY 2015 – Klub Roku Polska

11 824
News
MUNOLUDY 2015 – Klub Roku Polska

Który z klubów działał najprężniej w 2015 roku? Gdzie odbywały się najlepsze imprezy, a gdzie mogliśmy usłyszeć najciekawszą i najświeższą elektronikę? Poznaj dziesiątkę topowych polskich klubów 2015 roku!

Plebiscyt MUNOLUDY to coroczne podsumowanie działań polskich promotorów, organizatorów imprez i festiwali, właścicieli klubów i artystów. To Wasze głosy zdecydowały do kogo trafiły statuetki i jak kształtuje się ranking najpopularniejszych przedstawicieli branży klubowej i festiwalowej w naszym kraju.
To kolejny rok, w którym pobiliśmy rekord frekwencji! Łącznie w plebiscycie MUNOLUDY 2015 oddano 35 279 głosów! Dziękujemy Wam za ogromne zaufanie! To dzięki Waszym głosom ranking MUNOLUDY 2015 staje się najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o faktycznym stanie polskiej sceny klubowej i festiwalowej!

Przed Wami zestawienie dziesięciu najlepszych polskich klubów 2015 roku:

MUNOLUDY 2015 – KLUB ROKU POLSKA

10. Rura – Częstochowa*

9. Miłość Kredytowa 9 – Warszawa

8. Das Lokal – Wrocław

7. B90 – Gdańsk

6. 1500m2 – Warszawa

5. Prozak 2.0 – Kraków

Klub roku 2014, krakowski Prozak 2.0, w kolejnym plebiscycie MUNOLUDY również bardzo wysoko! Miejsce nie zawiodło swoich stałych bywalców i zaproponowało mieszkańcom dawnej stolicy jeden z najciekawszych programów w Polsce. Przypomnijmy tylko, że jesienią i zimą w Prozaku pojawili się m.in. Ø [Phase], Brodinski, John Digweed czy Speedy J. Gratulujemy i życzymy kolejnych, zorganizowanych z równie dużym rozmachem 12 miesięcy!

4. SQ klub – Poznań

Tuż za podium plasuje się jeden z najważniejszych klubów w historii Poznania, SQ. W 2015 roku lokal obchodził swoje 10-lecie! Przez ten czas w klubie odbyło się ponad 1500 imprez, a miejsce zyskało renomę na europejskim poziomie. Tylko z okazji urodzinowych imprez mogliśmy usłyszeć Oliviera Koletzkiego, duety Pachanga Boys i Tale Of Us czy Fritza Kalkbrennera. Gratulujemy!

3. Sfinks700 – Sopot

Sopocki Sfinks700 wreszcie na podium naszego zestawienia! Jeden z najstarszych klubów w Polsce jest prawdziwą nadmorską ostoją house, techno i połamanych rytmów pierwszego sortu w Trójmieście. W 2015 roku Sfinks gościł takie postacie jak m.in. Icicle, Blawan, Jimpster, Fjaak czy Vitalic. Jeśli dołożymy do tego afterową opcję na sopockiej plaży naprzeciwko klubu, otrzymamy jedno z najciekawszych i najbardziej wartych polecenia miejsc w Polsce. Gratulujemy brązowego medalu!

2. Nowa Jerozolima – Warszawa

Stołeczny klub przy Al. Jerozolimskich wywalczył sobie w tym roku drugie miejsce, szybując w górę aż o 5 pozycji! Jeden z najciekawszych lokali w Warszawie, po niezwykle mocnym i eklektycznym programowo roku, rozgrzał atmosferę swoim ogłoszeniem o rzekomych problemach finansowych. Po kilku dniach wydarzył się „cud” i klub ujawnił jeden z najmocniejszych programów na jesień/zimę w kraju. Odważna komunikacja jednym przypadła do gustu, innych zszokowała, ale wszyscy byli zgodni co do tego, że powodów do odbycia pielgrzymki do Nowej Jerozolimy jest wiele. W 2015 roku mogliśmy usłyszeć tam m.in. Rodhada, Ame, Bjarkiego, Anję Schneider czy Blawana. Gratulujemy!

1. Projekt LAB – Poznań

Oto klub numer 1 w Polsce! Statuetka dla poznańskiego LAB-u to prawdziwe wyróżnienie dla undergroundowej i niszowej sceny. W klubie na Grochowych Łąkach nie trafisz na przypadkową imprezę. Lokal współpracuje z szeroką siatką promotorów, dzięki którym w Poznaniu mogliśmy usłyszeć takie tuzy, jak Kangding Ray, Shxcxchxsh, Helena Hauff, Lakker, Etapp Kyle, Truth, Ishome czy Skeptical. Do tego cała masa eventów z polskimi i stricte lokalnymi artystami. Tłumy w LAB-ie sprawiły, że włodarze byli zmuszeni w 2015 roku wyburzyć jedną ścianę i nieco powiększyć główną salę. Gratulujemy zaszczytnego miejsca numer 1!

* – klub Rura w Częstochowie znalazł się w rankingu jako nominacja czytelników
Zródło fotografii: facebook.com