MUNOLUDY 2015 – Festiwal Roku Polska

7 258
News
MUNOLUDY 2015 – Festiwal Roku Polska

Który festiwal cieszy się Waszym największym uznaniem? Przedstawiawmy listę najpopularniejszych polskich festiwali oraz zdobywcę tytułu Festiwalu Roku!

Plebiscyt MUNOLUDY to coroczne podsumowanie działań polskich promotorów, organizatorów imprez i festiwali, właścicieli klubów i artystów. To Wasze głosy zdecydowały do kogo trafiły statuetki i jak kształtuje się ranking najpopularniejszych przedstawicieli branży klubowej i festiwalowej w naszym kraju.
To kolejny rok, w którym pobiliśmy rekord frekwencji! Łącznie w plebiscycie MUNOLUDY 2015 oddano 35 279 głosów! Dziękujemy Wam za ogromne zaufanie! To dzięki Waszym głosom ranking MUNOLUDY 2015 staje się najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o faktycznym stanie polskiej sceny klubowej i festiwalowej!

Przed Wami zestawienie najlepszych polskich festiwali 2015 roku:

MUNOLUDY 2015 – FESTIWAL ROKU POLSKA

10. Domoffon – Łódź

9. Soundrive – Gdańsk

8. Up To Date – Białystok

7. OFF Festival – Katowice

6. Unsound – Kraków

5. Wooded – Wrocław

4. Nagle Nad Morzem – Rogowo

3. Tauron Nowa Muzyka – Katowice

Jubileuszowa, dziesiąta edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach uplasowała się na trzeciej pozycji! Ta niezwykła impreza z jednym z najbardziej pieczołowicie dobranych line-upów zachwyciła występami takich artystów, jak Nils Frahm, Robag Wruhme czy Jeff Mills wraz z Orkiestrą Symfoniczą Polskiego Radia. Gratulujemy i życzymy kolejnych 10 równie udanych edycji!

2. Open’er – Gdynia

Zaszczytne drugie miejsce przyznaliście jednemu z największych polskich festiwali. Na ubiegłorocznego Open’era udało się blisko 100 tysięcy osób! Klimat, który od lat panuje podczas imprezy na lotnisku Gdynia-Kosakowo oraz występy najpopularniejszych artystów z szerokiego wachlarza muzyki rozrywkowej z pewnością przyczyniły się do Waszego wyboru. Gratulujemy!

1. Audioriver – Płock

Audioriver po raz piąty zdobywa tytuł Festiwalu Roku! O olbrzymiej popularności festiwalu, realnie wpływającego na kształt polskiej sceny klubowej, świadczy liczba głosów – blisko połowa oddanych w tej kategorii przypadła Audioriver! Gratulujemy i widzimy się 29 lipca na nadwiślańskiej plaży!