MUNOLUDY 2015 – Artysta / Zespół Roku Polska

News

W ogromną radością przedstawiamy dwudziestkę najciekawszych artystów i zespołów na polskiej scenie A.D. 2015, w tym zdobywcę statuetki MUNOLUDY 2015!

Plebiscyt MUNOLUDY to coroczne podsumowanie działań polskich promotorów, organizatorów imprez i festiwali, właścicieli klubów i artystów. To Wasze głosy zdecydowały do kogo trafiły statuetki i jak kształtuje się ranking najpopularniejszych przedstawicieli branży klubowej i festiwalowej w naszym kraju.
To kolejny rok, w którym pobiliśmy rekord frekwencji! Łącznie w plebiscycie MUNOLUDY 2015 oddano 35 279 głosów! Dziękujemy Wam za ogromne zaufanie! To dzięki Waszym głosom ranking MUNOLUDY 2015 staje się najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o faktycznym stanie polskiej sceny klubowej i festiwalowej!

Przed Wami zestawienie dwudziestu najlepszych artystów i zespołów roku 2015:

MUNOLUDY 2015 – ARTYSTA / ZESPÓŁ ROKU POLSKA

20. Oxford Drama

19. Król


18. Zimowa

17. Stara Rzeka

16. Daniel Bloom

15. Pablopavo

14. Patrick The Pan

13. MIN t

12. Syny

11. Kortez

10. Mikromusic

Pierwszą dziesiątkę notowania otwiera grupa Mikromusic. Artyści w 2015 roku promowali swój album pełny melancholii i humoru, zatytułowany „Matki i żony”, na zorganizowanej z rozmachem trasie koncertowej. Gratulujemy!

9. Smolik / KevFox

Duet dwóch wielkich indywidualności i przyjaciół w 2015 roku wreszcie doczekał się wspólnego krążka. Album zatytułowany po prostu „Smolik / Kev Fox” odniósł sukces, a artyści uplasowali się wysoko w naszym zestawieniu. Czekamy na efekty dalszej współpracy oraz składamy gratulacje!

8. HV / Noon

Duet, który połączył fanów hip-hopu i elektroniki, w 2015 roku dalej świętował sukcesy ich pierwszej płyty. Hatti Vatti i Noon prezentowali wspólny materiał w całej Polsce, a pod koniec roku wydali prawdziwą gratkę dla swoich fanów. Krążek „Versions” z instrumentalami HV/Noon był długo wyczekiwaną pozycją. Gratulujemy miejsca w pierwszej dziesiątce!

7. Marika

Polska piosenkarka zmieniła nieco styl i w 2015 roku zwróciła się w stronę lekkiej elektroniki, dzięki czemu album „Marta Kosakowska” odniósł niemały sukces. Głos Mariki i ciekawe kolaboracje z m.in. Gooralem czy XXANAXX sprawiły, że nasi czytelnicy umieścili ją w pierwszej dziesiątce najciekawszych artystów ubiegłego roku. Gratulacje!

6. Baasch

Kolejny artysta z albumowym debiutem w pierwszej dziesiątce! Nasi czytelnicy nie zapomnieli o płycie Baascha „Corridors”, która była jedną z najciekawszych pozycji polskiej wytwórni Nextpop w ubiegłym roku. Gratulujemy szóstego miejsca!

5. Bokka

W pierwszej piątce naszego zestawienia nie mogło zabraknąć tajemniczych artystów z zespołu Bokka. Muzycy mają za sobą świetny rok, w którym premierę miał ich drugi album „Don’t Kiss And Tell”. Pełne energii koncerty dały przepustkę do grona najlepszych artystów minionego roku.

4. Kamp!

Również zespół Kamp!, numer 4 w naszym zestawieniu, może pochwalić się ciekawym krążkiem w 2015 roku. Album „Orneta” wraz z zimową trasą koncertową potwierdziły wysoką pozycję bandu na polskiej scenie. Gratulacje!

3. Rysy

Projekt Łukasza Stachurko i Wojtka Urbańskigo zawiódł w ubiegłym roku! Ich debiutancki album „Traveler”, z letnim szlagierem „Przyjmij Brak” (z gościnnym udziałem Justyny Święs i Piotra Zioły), zadecydował o wysokiej popularności w naszym plebiscycie. Czekamy na kolejne albumy i gratulujemy!

2. The Dumplings

Justyna Święs i Kuba Karaś w 2015 roku spełnili oczekiwania swoich fanów! Po świetnie przyjętym debiutanckim krążku, artyści wydali drugą płytę – „Sea You Later”, która utrzymała wysoki poziom. Album i trasa koncertowa okazały się prawdziwym sukcesem, a nasi czytelnicy umiescili duet na drugim stopniu podium. Gratulujemy!

1. Taco Hemingway

Taco Hemingway prawdopodobnie był najgłośniejszym nazwiskiem na polskim muzyki rynku muzycznym w 2015 roku. Trafiające do młodych ludzi teksty z albumu „Trójkąt Warszawski” zaowocowały wyprzedanymi koncertami w największych polskich klubach. Bardzo proszę, statuetka MUNOLUDY 2015 i tytuł ARTYSTA/ZESPOŁ ROKU 2015 trafiają w ręce Taco Hemingway’a!
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →