Ministry Of Sound pozywa Spotify

2 599
News
Ministry Of Sound pozywa Spotify

Wytwórnia Ministry Of Sound walczy o usunięcie z serwisu Spotify playlist użytkowników, które odwzorowują tracklisty wydawanych przez label kompilacji.

Spór między brytyjską wytwórnią Ministry Of Sound a serwisem streamującym muzykę Spotify dotyczy tworzonych przez użytkowników serwisu playlist, które są odzwierciedleniem tracklist wydawanych przez Ministry Of Sound kompilacji, m.in. „The Sound Of Dubstep Classics” i „Ibiza Annual 2013”. Wytwórnia wielokrotnie żądała usunięcia przez Spotify takich zestawień, za każdym razem bezskutecznie, zatem sprawa będzie miała finał w sądzie.

Władze Ministry Of Sound tłumaczą, iż tworzenie dobrych kompilacji jest czasochłonne i wymaga dużego zaangażowania pracowników oficyny, więc nie godzą się z kopiowaniem playlist, pozbawiając tym samym Ministry Of Sound profitów. Jako główny argument jakości swoich selekcji wysuwają imponującą sprzedaż 50 milionów płyt w ciągu 20 lat działalności.

Ministry Of Sound oczekuje od Spotify usunięcia spornych playlist, pilnowania, by podobne już się nie pojawiały oraz wypłaty odszkodowania. Trudno przewidywać finał sprawy, ale jedno jest pewnie – wizerunek marki Ministry Of Sound ucierpiał.