„Malignant Vol. 2” – tak brzmi dubstep młodego pokolenia

Allie Mischen
News
MARAUDA - Malignant Vol. 2

MARAUDA, wraz z dwunastoma przedstawicielami młodego pokolenia dubstepu, zaprezentował drugą odsłonę corocznej kompilacji Malignant.

MARAUDA, czyli fenomen dubstepowej sceny

Wcześniej znany jako Mastadon, 19-letni Australijczyk szturmem podbił serca całej dubstepowej sceny i realizuje swoje wydawnicze marzenia jeden po drugim.

Jak w wielu przypadkach, kariera MARAUDY nabrała nieprawdopodobnego rozpędu zaraz po zauważeniu przez nieistniejące już NSD: Black Label, w którym ukazało się przełomowe Malignant EP, a następnie, rok później, Decimate EP.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

NSD: Black Label – TOP wytwórnia riddim/tearout przestaje funkcjonować

To właśnie na trackliście pierwszego ze wspomnianych mini albumów pojawiło się Casket, które skupiło uwagę na nastolatku takich postaci, jak Slander, Excision, Kayzo i Zomboy i wybrzmiało podczas Tomorrowland, Bass Canyon i Lost Lands, oczywiście niejednokrotnie.

Posłuchaj Casket od MARAUDA

RAMPAGE, collab z Trampą i własny label

Solową współpracę z NSD Black Label producent zakończył Death Pit – swoim dotychczas najbardziej rozpoznawalnym singlem, a kilka miesięcy później wylądował po raz pierwszy w Europie. I to od razu na największym dubstepowo-drum&bassowym festiwalu na świecie, czyli RAMPAGE.

Pół miliona wyświetleń na YouTube mówi samo za siebie…

2020, dla wielu niezbyt udany rok, MARAUDA spędził na realizowaniu marzeń. Jednym z nich było stworzenie wspólnej produkcji z Trampą, a drugim własna wytwórnia.

Na początku zeszłego roku Never Say Die zesłało na nas bombę o tytule Ruckus, a w drugiej połowie sezonu wakacyjnego zostaliśmy rozdarci przez debiutancką kompilację MARAUDYMalignant Vol. 1.

Trampa x MARAUDA – Ruckus

Seria Malignant

Na pierwszym albumie australijskiego projektu, reprezentującego dubstep w możliwie ciężkiej odmianie, udzielili się Subfiltronik, Calcium, Papa Khan, Hukae, Krischvn, Syzy, Aweminus i oczywiście jego pomysłodawca, MARAUDA.

Druga odsłona kompilacji znacznie powiększyła swój skład o dużo młodej basowej krwi i cztery kawałki więcej, w porównaniu do swojego poprzednika.

Malignant Vol. 2 to oprócz wspomnianych Maraudy, Subfiltronika, Papy Khana i Hukae, również Joeb, Beautnoise, Akirah, Executioner, Guppi, Nimda, STVG i Dkkay.

Średnia wieku wymienionej grupy ledwo co załapuje się na dwójkę z przodu, a każdy jej członek nieprzerwanie wprowadza mniejsze lub większe zamieszanie na dubstepowej scenie.

Czy Malignant Vol. 2 można nazwać albumem reprezentującym nowe pokolenie dubstepu? Mimo, że można dopatrzyć się tutaj pewnych produkcyjnych podobieństw, to koniec końców dostajemy konglomerat deathstepu, współczesnego dubstepu, riddimu i future riddimu, które chcąc opisać jednym słowem, nazwiemy tak czy inaczej dubstepem.

Cała kompilacja Malignant Vol. 2 już na SoundCloudPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →