Kraftwerk gwiazdą Malta Festival 2013

Wydarzenie

Muzyczną gwiazdą przyszłorocznego Malta Festival Poznań będzie zespół zaliczany do wąskiego grona formacji, które zmieniły oblicze współczesnej muzyki - legenda muzyki elektronicznej - Kraftwerk!

Maltański koncert grupy nie jest przypadkiem. Kraftwerk jest zespołem, którego twórczość doskonale wpisuje się w idiom, czyli temat przewodni przyszłorocznego festiwalu, brzmiący „oh Man, oh machine / człowiek-maszyna”. Kraftwerk który był pionierem w wykorzystywaniu „maszyn” (syntetyzatory, komputery czy własnego projektu vocodery) i prorokiem idei transhumanizmu jest swego rodzaju ikoną.
Wpływ grupy nie ogranicza się jednak tylko do muzyki. Zespół stworzył bowiem oryginalny i bardzo charakterystyczny wizerunek sceniczny, a złożone, eksperymentalne projekcje multimedialne, które towarzyszą jego koncertom stały się równie rozpoznawalne i inspirujące, co ich muzyka.
Poczynając od 2005 roku, kiedy to wystąpili na Biennale Sztuki w Wenecji, regularnie realizują swoje projekty również w kontekście sztuk wizualnych. Ukoronowaniem tego kierunku była tegoroczna retrospektywa ich twórczości w nowojorskim Museum of Modern Art (MoMA), gdzie odbyło się osiem koncertów w 3D prezentujących materiał dźwiękowy i wizualny ośmiu albumów studyjnych Kraftwerka. Czerwcowy koncert (28.06) na Malta Festival Poznań 2013 na terenie Starej Gazowni w Poznaniu będzie adaptacją tego projektu.

Miejsce: Stara Gazownia – Poznań
Źródło: materiały organizatora


Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →