Kamień milowy Nicolasa Jaara z reedycją z okazji 10-lecia

Fot. Teddy Fitzhugh
News
Nicolas Jaar

Gdy masz 20 lat i wydajesz album, który sprzedaje się w 20. tysiącach egzemplarzy, jesteś skazany na sukces. Czy tego chcesz, czy nie. Minęło 10 lat, a przymiotników opisujących produkcje Nicolasa Jaara, powoli zaczyna brakować. Pochodzący z Chile artysta postanowił z okazji 10-lecia Space Is Only Noise ponownie wydać swój debiutancki album. Reedycja podwójnego winyla ukaże się 14 maja nakładem Circus Company.

Zaznaczona czerwonym flamastrem w kalendarzach data 14 maja, od dawna spędza sen z powiek milionów osób. Tego dnia mieszkańcy Estonii, Litwy i Słowenii, świętują bowiem przyjęcie do Rady Europy. Tegoroczna, 28. rocznica tego wyjątkowego dla wszystkich mieszkańców wyżej wspomnianych państw, pokrywa się z inną ważna datą. W istocie, równie ważną, docelowo skierowaną do innej społeczności.

Nicolas Jaar. Reedycja kamienia milowego

Doprecyzujmy: dokładnie 14 maja 2021 roku zostanie wznowione wydanie przełomowego dla dalszej kariery Nicolasa Jaara albumu Space Is Only Noise. Od wydawniczego debiutu, który przypadł na brooklyńska wytwórnię Wolf + Lamb i epkę The Student, droga do wydawniczego kamienia milowego okazała się w stosunkowo prosta. Poboczne współprace z Greta Cottage Workshop, Double Standard czy Clown And Sunset, doprowadziły koniec końców do ponadczasowego romansu z Circus Company. Space Is Only Noise jest również następcą epki Marks & Angles z 2010, wydaną rok wcześniej właśnie we francuskiej oficynie. Koleje losu ułożyły się zatem tak, że „powrót do Francji” był tylko kwestią czasu.

Nicolas Jaar – Space Is Only Noise

13-ścieżkowy album Jaara, zostanie wznowiony na podwójnym winylu z okazji 10. rocznicy jego wydania. Chilijsko-amerykański producent wydał w ubiegłym roku 2 albumy, Telas i Cenizas, powiększając swoją kolekcję longplayów do pięciu sztuk. Space Is Only Noise zdobył tytuł albumu roku przyznawanego przez Resident Advisor, a także otrzymał srebrny certyfikat Independent Music Companies Association.

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Muzyczne inspiracje Nicolasa Jaara

26 czerwca 2012
Kamień milowy Nicolasa Jaara z reedycją z okazji 10-lecia

Nicolas Jaar namówił Acid Pauliego na album

24 stycznia 2017
Kamień milowy Nicolasa Jaara z reedycją z okazji 10-lecia

Nicolas Jaar kończy projekt Darkside!

18 sierpnia 2014
Kamień milowy Nicolasa Jaara z reedycją z okazji 10-lecia

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.