Nicolas Jaar

Nicolas Jaar
Deep house Electronic Tech House
Kraj:
Chile
Miasto:
Santiage de Chile
Wytwórnie:

Nicolas Jaar urodził się w Nowym Yorku, ale szybko przeniósł się do Santiago de Chile w latach 90. tylko po to by powrócić do miejsca urodzenia już jako nastolatek. Zauważony przez Mulatu Astatke i Erika Satie, Nico zaczął tworzyć muzykę elektroniczną w 2004 roku w wieku 14 lat. W wieku 17 lat zadebiutował z „The Student EP”, na Wolf + Lamb Music z remixem Setha Troxlera, który nazwał go „jednym z najbardziej utalentowanych umysłów w muzyce elektronicznej”.

W wieku 18 lat, zajęty nadal produkcją zaczął występować. Zagrał na żywo w Club Der Visionaire i Arena w Berlinie, w Marcy w Brooklynie, w Communikey w Kolorado i na Mutek w Mexico City. Teraz jako 19latek, studiuje na Uniwersytecie Brown w Rhode Island. Ma już na koncie wydawnictwa dla Circus Company, Wolf + Lamb. Jest również założycielem i właścicielem wytwórni Clown and Sunset (www.clownandsunset.com).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

Po numery Jaara w swoich kompilacjach sięgały m.in. takie gwiazdy jak Timo Mass („Balance 017”), Damian Lazarus („Fabric 54”) czy też Seth Troxler („Boogy Bytes Vol.05”). To chyba najlepsza wizytówka możliwości producenckich tego zdolnego artysty. Rok 2010 był niezwykle pracowity dla Jaara jeśli chodzi o tworzenie remixów. Może on się poszczycić muzycznymi interpretacjami numerów stworzonych dla Kaspera Bjorke, DJ T., Matthew Deara oraz Ellen Allien.

 

Zajął 2. miejsce w rankingu prestiżowego portalu Resident Advisor „Best Live Act of 2010”

 

W połowie lutego 2011 ukaże się jego debiutancki album 'Space Is Only Noise’ dla Circus company.

DJ Chart | Nicolas Jaar | 07.2011

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Phetsta & Shock One Crucify Me Part 2 (Dubstep Mix) Viper Recordings
2 Bare Synthetic Buygore Records
3 Messinian Holy Ghost (Helicopter Showdown and Sluggo Remix) Play Me Records
4 Doctor P Tetris Circus Company
5 Maurizio Gubellini, Stefano Pain The World Never Sleeps feat. MC FixOUT (Maurizio Gubellini & Stefano Pain Club Mix) Molto Recordings
6 DJ Hammond Fuckin N Punchin Contempt Music Production
7 David Jones Miami To LA Starlight Unlimited
8 Calvertron Future Proof Jack Knife Records
9 Muffler Heavy Subhuman
10 Chrispy She Like That (Instrumental) 2 Much Bass Records
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →