Tam, gdzie muzyka spotyka ciszę. Nicolas Jaar i kompilacja dedykowana wyjątkowym kobietom

Fot. S.Hyuj
Elektronika News
Nicolas Jaar

Mnóstwo ciszy i wyjątkowy cel. Tak w największym skrócie można określić najnowszą kompilację Nicolása Jaara, wydaną za pośrednictwem własnej wytwórni Other People. Całość z dobrowolnie wydanych na wydawnictwo pieniędzy zostanie przekazana na rzecz kobiet należących do klasztoru Dongyu Gatsal Ling w Indiach. 

Klasztor Dongyu Gatsal Ling Nunnery został założony w 1999 roku przez Dżetsunmę Tenzina Palmo, na prośbę Kyabgon Khamtrul Rinpocze, mnicha należącego do tybetańskiej szkoły buddyzmu, Drukpa Kagju. Jego celem jest oferowanie młodym kobietom i dziewczętom z Tybetu i himalajskich regionów granicznych Indii, Bhutanu i Nepalu możliwości rozwoju ich akademickiego i duchowego potencjału.

Caves – A Compilation Of Silences to pierwsze wydawnictwo wytwórni Other People od czasu ostatniej publikacji Nicolasa Jaara i Dave’a Harringtona jako Darkside w postaci koncertowej wersji swojego albumu Psychic z listopada 2020 roku. Kompilacja jest dostępna w formie płacisz – ile chcesz.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nicolas Jaar, Dongyu Gatsal Ling

Fot. Dongyu Gatsal Ling

Caves A Compilation Of Silences. Tam, gdzie muzyka spotyka ciszę

Artyści zaproszeni do projektu zostali poproszeni o stworzenie ambientowych utworów z dominującą dłuższy czas i „mającą służyć do codziennego użytku ciszą”. Każda z ośmiu kompozycji na Caves – A Compilation Of Silences zaaranżowana jest w ten sam sposób – otwiera się i zamyka muzyką, jednak to cisza odgrywa w całości główną rolę. Na płycie, oprócz samego Jaara, znaleźli się Laraaji, Lucrecia Dalt, Ana Quiroga, Sary Moussa, Will Epstein, Aho Ssan Marzio ZorioKompilacja Ciszy zdaniem Jaara może być używana na wiele sposobów:

Swój ponad 20-minutowy timer stworzyłem początkowo dla siebie, żeby nie musieć używać alarmu w telefonie, kiedy medytuję. Wyobrażam sobie, że można je wykorzystać jako timery do wszystkiego: gotowania, biegania, krótkiej drzemki itp. Mam nadzieję, że przydadzą się w tych burzliwych czasach.

– komentuje Jaar

Caves – A Compilation Of Silences

Obecnie ponad 100 mniszek mieszka, studiuje i praktykuje w Dongyu Gatsal Ling. Utrzymanie klasztoru i codzienne wydatki są w całości finansowane z dobrowolnych datków ludzi z całego świata. Wszystkie wpływy z kompilacji zostaną przekazane klasztorowi.

UP TO DATE FESTIVAL 2021

Biletomat.pl
od 45 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →