Zniszczono mural upamiętniający Frankiego Knucklesa

News

Po ponad roku od powstania, hołd dla ojca chrzestnego muzyki house został pokryty tynkiem. Weź udział w akcji, która ma na celu przywrócenie murala-pomnika Frankiego Knucklesa w Chicago.

Kultową postać Frankiego Knucklesa nie trzeba nikomu przedstawiać. Jego wkład w rozwój muzyki house i sceny klubowej w Chicago był nieoceniony. Legendarny artysta odszedł w kwietniu 2014 roku pozostawiając po sobie takie klasyki jak „Your Love” czy „The Whistle Song„.
Lokalni graficiarze z Chicago uczcili pamięć Fankiego tworząc mural trzy miesiące po jego śmierci, który pozostał nietknięty przed 415 dni.

Przez ponad rok mural nie stał się celem taggerów, oraz nie został w żaden inny sposób zamalowany. „Frankie Knuckles Tribute Mural” stał się częścią krajobrazu Chicago i popularną atrakcją dla turystów z Europy.
Niestety dwa tygodnie temu połowa malunku została pokryta tynkiem. Właściel budynku zapytany o powód zamalowania hołdu dla Knucklesa odpowiedział „jak długo spodziewaliście się, że będzie tu wisieć?„, tłumaczył się także pracami renowacyjnymi obiektu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Twórcy murala, grupa ABC wystartowała własnie z akcją crowdfundingową, mającą na celu zebranie środków na wykonanie nowego malunku w Chicago, upewniając się, że tym razem pozostanie nietknięty. Akcję upamiętniającą śmierć ojca chrzestnego muzyki house możecie wesprzeć tutaj.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →