ER-99 – automat perkusyjny w przeglądarce

fot. extralifeinstruments.com/er-99/
News Technologia
ER-99 - automat perkusyjny w przeglądarce

Pochodzący z San Francisco inżynier elektronik i programista o polsko brzmiącym nazwisku Matthew Cieplak stworzył darmową, w pełni działającą maszynę perkusyjną do użytkowania w przeglądarce internetowej. Projekt ten powstał na podstawie klasycznego Rolanda TR-909.

ER-99 – hołd dla oryginału

Matthew Cieplak, który jest również muzykiem, ma wiele projektów sprzętowych i programowych. Wcześniej zaprojektował 6-kanałowy sekwencer Hex Drum, analogowy syntezator gitarowy Eurorack luźno oparty na Moog Moogerfooger MF-107 oraz Super Sixteen, czyli sprzętowy sekwencer open-source dla formatu syntezatora Eurorack. Teraz młody inżynier zaprojektował właśnie swoją pierwszą przeglądarkową maszynę perkusyjną.

Super Sixteen is Live on Kickstarter!

Wirtualny instrument nazwany ER-99 jest hołdem dla oryginalnej japońskiej maszyny perkusyjnej z lat 80., ponieważ została stworzona specjalnie z okazji międzynarodowego dnia 909. ER-99 może być używany przez naciskanie przycisków numerycznych na klawiaturze bądź po prostu klikając w klawisze lub pokrętła.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

16 przycisków na dole pokazuje sekwencję dla każdego instrumentu. Kliknij raz, aby aktywować krok i kliknij ponownie, aby dodać akcent (wskazywany przez jaśniejsze światło). Podkreślenie akcentowanych nut jest kontrolowane za pomocą pokrętła „Accent”

– czytamy w opisie.

Sprawdź także: Wyjątkowa prezentacja Rolanda na dzień legendarnego syntezatora TB-303

Usługa oferuje również możliwość przechowywania własnych sekwencji i presetów, co jest bez wątpienia dużym plusem.

Sekwencje i presety są one przechowywane w pamięci przeglądarki i zostaną przywołane przy następnej wizycie

– czytamy w opisie.

Chociaż dźwięki perkusji maszyny są syntetyzowane za pomocą WebAudio API, wszystko inne jest oparte na samplach. Cieplak zwraca uwagę, że WebMIDI ma tendencję do opóźnień o „70-100 milisekund”.

Sprawdź ER-99 na stronie Extralife Instruments i poznaj więcej projektów Matthew Cieplaka na jego stronie.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →