ER-99 – automat perkusyjny w przeglądarce

fot. extralifeinstruments.com/er-99/
News Technologia
ER-99 - automat perkusyjny w przeglądarce

Pochodzący z San Francisco inżynier elektronik i programista o polsko brzmiącym nazwisku Matthew Cieplak stworzył darmową, w pełni działającą maszynę perkusyjną do użytkowania w przeglądarce internetowej. Projekt ten powstał na podstawie klasycznego Rolanda TR-909.

ER-99 – hołd dla oryginału

Matthew Cieplak, który jest również muzykiem, ma wiele projektów sprzętowych i programowych. Wcześniej zaprojektował 6-kanałowy sekwencer Hex Drum, analogowy syntezator gitarowy Eurorack luźno oparty na Moog Moogerfooger MF-107 oraz Super Sixteen, czyli sprzętowy sekwencer open-source dla formatu syntezatora Eurorack. Teraz młody inżynier zaprojektował właśnie swoją pierwszą przeglądarkową maszynę perkusyjną.

Super Sixteen is Live on Kickstarter!

Wirtualny instrument nazwany ER-99 jest hołdem dla oryginalnej japońskiej maszyny perkusyjnej z lat 80., ponieważ została stworzona specjalnie z okazji międzynarodowego dnia 909. ER-99 może być używany przez naciskanie przycisków numerycznych na klawiaturze bądź po prostu klikając w klawisze lub pokrętła.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

16 przycisków na dole pokazuje sekwencję dla każdego instrumentu. Kliknij raz, aby aktywować krok i kliknij ponownie, aby dodać akcent (wskazywany przez jaśniejsze światło). Podkreślenie akcentowanych nut jest kontrolowane za pomocą pokrętła „Accent”

– czytamy w opisie.

Sprawdź także: Wyjątkowa prezentacja Rolanda na dzień legendarnego syntezatora TB-303

Usługa oferuje również możliwość przechowywania własnych sekwencji i presetów, co jest bez wątpienia dużym plusem.

Sekwencje i presety są one przechowywane w pamięci przeglądarki i zostaną przywołane przy następnej wizycie

– czytamy w opisie.

Chociaż dźwięki perkusji maszyny są syntetyzowane za pomocą WebAudio API, wszystko inne jest oparte na samplach. Cieplak zwraca uwagę, że WebMIDI ma tendencję do opóźnień o „70-100 milisekund”.

Sprawdź ER-99 na stronie Extralife Instruments i poznaj więcej projektów Matthew Cieplaka na jego stronie.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →