Do sieci trafiły zdjęcia szkiców i prototypów hełmów Daft Punk

fot. Daft Punk - Interview in Japan (Discovery Release)
Kultura News
daft punk

Większość ludzi zna legendarny francuski duet przez pryzmat ich futurystycznego, anonimowego i eleganckiego wizerunku. Okazuje się, że gdy Daft Punk po sukcesie debiutanckiego albumu zdecydowali się na ukrycie swoich twarzy w hełmach, to pierwsze koncepcje ich nowego wizerunku różniły się od tego, co znamy.

Daft Punk – historia przemiany

Fani Daft Punk doskonale wiedzą, że do końca lat 90. członkowie duetu nie zakrywi swoich twarzy. Drugi album Discovery z 2001 roku był przełomowy dla tandemu, bo właśnie od tamtego nagrania zupełnie zmienili wizerunek i pozwolili muzyce mówić samej za siebie, bez konieczności upubliczniania swoich twarzy. Jak się okazuje, cały misterny plan był opracowywany już w 1999 roku. To właśnie wtedy powstawały pierwsze prototypy rekwizytów, które miały stać się wizytówką Daft Punk na świecie.

Daft Punk – Alive 2007 One More Time

Koniecznie przeczytaj: Ćwierćwiecze Homework Daft Punk

Oczywiście jak to bywa z anonimowymi i wirtualnymi kapelami, całą tę przemianę trzeba było ubrać w „ładną”, bajkową historię:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nie zdecydowaliśmy się zostać robotami, ale naszym studiu zdarzył się wypadek. Pracowaliśmy nad naszym samplerem i dokładnie o 9:09 9 września 1999 roku wybuchł. Kiedy odzyskaliśmy przytomność, odkryliśmy, że jesteśmy robotami

– opowiadał Thomas Bangalter.

Na Instagramie użytkownika @undercoverosh trafiły posty przedstawiające kilka prototypów i szkiców hełmów duetu z roku 1999. Na wczesnych zdjęciach projekty czasami drastycznie różnią się od eleganckiego wykończenia. Najciekawiej prezentuje się pierwszy koncept złotej maski Guya-Manuela, która z wychodzącymi z tyłu kablami wygląda niczym… cyberpunkowa wersja maski Predatora!

Przeglądając kolejne obrazy, ostateczne koncepcje i projekty są wyraźniej widoczne, a na ostatnim slajdzie widać kask z działającymi diodami LED migającymi w poprzek wizjera.

Daft Punk – Interview in Japan (Discovery Release)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →