Jak brzmi automat perkusyjny zrobiony z… klocków LEGO?

Fot. Mixmag.com
News
LEGO = dobra zabawa. Nawet dla dorosłych

Sprawdźcie, czy rozpoznacie dobrze znane wam hity wygrywane na maszynie LEGO. 

LEGO = dobra zabawa. Nawet dla dorosłych

Kto z nas za dzieciaka nie uwielbiał bawić się klockami LEGO? Niejednemu dorosłemu zamiłowanie do układania z klocków różnych nietypowych konstrukcji nie przeszło z wiekiem. Mało tego, rozwinęło się i dzisiaj przynosi spektakularne rezultaty. I tak np. twórca z kanału YouTube Brick Technology stworzył maszynę perkusyjną wykonaną w całości z klocków Technic.

W pełni działający sekwencer perkusyjny, który czerpie z modułu perkusyjnego Roland TD-9 i oprogramowania do produkcji perkusji (Toontrack’s Superior Drummer 3), wykorzystuje klocki LEGO do mechanicznego uderzania w przetworniki piezoelektryczne, które wyzwalają dźwięki perkusji. Osoba obsługująca sprzęt może zmienić wzory, zamieniając miejsce ułożenia klocków.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Na poniższym filmiku możecie sprawdzić, jak brzmią na nietypowej maszynie dobrze znane schematy perkusyjne z muzycznych hitów, m.in. Song 2 Blur oraz Shake It Off Taylor Swift. Poznacie je wszystkie od razu?

Can Lego Play the Drums?

Inspiracja albumem Pink Floyd

Brick Technology to mistrz budowania skomplikowanych konstrukcji z klocków, w tym m.in. napędzanego wiatrem pociągu LEGO, czołgu strzelającego kartami do gry oraz „nowoczesnej” wersji zdalnie sterowanego samochodu Flinstonów.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku artysta Adnan Lotia stworzył kilka replik LEGO różnych okładek albumów elektronicznych z The Prodigy, Daft Punk, Gorillaz i Aphex Twin na czele. Inspirację do swojego projektu Lotia znalazł podczas jednego z przesłuchań klasycznego albumu Pink Floyd Dark Side Of The Moon. Zaczął wtedy się zastanawiać, jak mógłby odtworzyć za pomocą duńskich klocków „pryzmat kolorów” ze słynnej okładki płyty.

Jak brzmi automat perkusyjny zrobiony z… klocków LEGO?
Fot. Mixmag.com


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →