Aphex Twin udostępnił rewelacyjną apkę, która pomoże Ci dobierać pasujące do siebie sample

fot. IDM Mag
News
Sampluj z Aphex Twinem

Nowa aplikacja nazywa się Samplebrain i powstała wskutek współpracy Aphex Twina z Dave'em Griffithsem.

Sampluj z Aphex Twinem

Na swojej oficjalnej stronie internetowej Samplebrain opisany jest jako „niestandardowa aplikacja do mashingu sampli”. Zaprojektowany przez Aphex Twina produkt przyjmuje „nowe podejście do sampli, połączonych w sieć przez podobieństwo do siebie”. Całość można odtwarzać w czasie rzeczywistym na wszystkich platformach, w tym Apple M1/M2. Co ważne, aplikacja jest bezpłatna. Możecie ją pobrać z tego adresu.

Prace inżynierskie nad Samplebrain wykonał Dave Griffiths z brytyjskiej organizacji non profit Then Try This. Ta organizacja na rzecz dobra publicznego jest m.in. gospodarzem tidalcycles i (Algo|Afro)futures.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Więcej niż DJ-owanie

Wyjaśniając pochodzenie pomysłu, Aphex Twin napisał:

Ten pomysł powstał dawno temu, nie jestem pewien kiedy dokładnie, być może był to rok 2002, kiedy mp3 zaczęły stawać się dominującą formą zapisywania dźwięku. Na kolejny trop skierował mnie Shazam. Zacząłem myśleć o tym, że tę całą cyfrową muzykę można wykorzystać do czegoś innego niż tylko do grania lub didżejowania. Początkowo skontaktowałem się z założycielami Shazam, aby przedyskutować dalsze kreatywne wykorzystanie ich genialnego pomysłu, ale byli zajęci tworzeniem automatycznego programu didżejskiego. Nadal myślę, że Shazam mógłby być wykorzystany do czegoś niesamowitego i może tak się stanie w przyszłości, w międzyczasie mamy Samplebrain.

Aphex Twin, czyli Richard D. James, wydał w 2020 roku sześć utworów na platformie SoundCloud. Nadeszły one po wydanym w 2014 roku znakomitym comebacku w postaci wydawnictwa zatytułowanym SYRO.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →