Roland TR-808 w wersji Lego – to nie żart!

Lifestyle News
Wiki Commons

Pewien miłośnik klocków lego o nicku LEGODren podzielił się swoim dziełem na forum Ideas by Lego. Efekt jego prawie dwumiesięcznej pracy jest piorunujący. Zobaczcie sami!

Lego dla prawdziwych muzycznych wyjadaczy

W dzieciństwie chyba każdy z nas lubił albo chociaż znał kogoś, kto uwielbiał bawić się duńskimi klockami, układając z nich jakieś monstrualne rzeczy. Ostatnio moda na klocki Lego wróciła do Polski dzięki pandemii, a także nowemu programowi w popularnej telewizji. Wielokrotnie można było spotkać środki transportu, popularne budynki czy znane postacie w wersji Lego. Jeśli chodzi o muzykę elektroniczną, to na YouTube można znaleźć multum klipów wykorzystujących klocki Lego – jednym z najpopularniejszych był swego czasu ogromnie popularny w Polsce klip Jeckyll & HydeFreefall (w Polsce znany jako firfol), który wykorzystał animację poklatkową z udziałem bohaterów z klocków Lego… a przy okazji wypromował taniec jumpstyle, który niedawno został wskrzeszony w ostatnim klipie Moderat.

Jeckyll & Hyde – Freefall

Tymczasem na stronie Ideas by Lego, gdzie użytkownicy wrzucają swoje własne projekty z popularnych klocków, pojawiło się coś, czego mało kto by się spodziewał… ale myślę, że każdy potrzebował! LEGODren zbudował w skali 1:1 legendarny automat perkusyjny Roland TR-808!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Roland Lego
źródło: Ideas by Lego
Roland Lego
źródło: Ideas by Lego
Roland Lego
źródło: Ideas by Lego
Roland Lego
źródło: Ideas by Lego

To jest mój model Rolanda TR-808. Jeden z najważniejszych elektronicznych automatów perkusyjnych, jaki kiedykolwiek wyszedł. Posiadał unikalny dźwięk analogowy, z którego muzycy mogli korzystać bez potrzeby angażowania całego zespołu. Od dawna jestem fanem muzyki elektronicznej, a 808 odegrał ważną rolę w dźwiękach, których słuchałem, dorastałem. Postanowiłem zbudować 808 z LEGO. Kupowanie prawdziwego 808 byłoby daleko poza moim przedziałem cenowym. To, co teraz widzisz, to wynik około dwóch miesięcy pracy. Zaczęło się od rozmieszczenia różnych pokręteł i przycisków. Kiedy już zorientowałem się co do skali wszystkich detali, przystąpiłem do budowy głównej obudowy. Wszystko, co widzisz, jest zbudowane z klocków przy użyciu każdej techniki budowlanej, o jakiej mogłem pomyśleć. Podobało mi się wiele wyzwań, jakie stawiała mi ta konfiguracja. Jest bardzo duży i prawie w skali 1 do 1 rzeczywistego TR-808.

– tak opisał swoją pracę LEGOdren

My jesteśmy pod wrażeniem i sądzimy, że Marcin Prokop byłby również zachwycony! To co? W przyszłości możemy liczyć na 303 i 909? 😉

Lego Technic – Reklama z 1992 r.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →