Co powstanie z połączenia muzyki i LEGO? Pewien internauta to sprawdził

News
lego, okładki, the prodigy, Gorillaz

Niecodziennego zajęcia podjął się jeden z internautów kryjący się pod nazwiskiem Adnan Lotia. Przy użyciu popularnych klocków LEGO, stworzył kilkadziesiąt okładek albumów artystów z szeroko pojętego świata muzycznego. Fanów elektroniki z pewnością zainteresuje kilka pozycji.

Któż z nas nie miał za dzieciaka popularnych LEGO? Na pozór banalne, jednak bezgranicznie pomysłowe, co udowadniają sami Duńczycy. Bijąca ogromną popularność najnowsza klockowa saga Gwiezdnych Wojen na czele z Sokołem Millennium – Planeta Klocków, składającym się z 7,5 tysiąca elementów, właśnie odeszła w zapomnienie. Nieoficjalnie co prawda, ale odeszła. I bynajmniej nie przez kolejnego giganta i kolejne x tysięcy kloców zaparkowanych w szczelnie zamkniętym pudełku. Minimalizm i prostota – tym charakteryzują się wyjątkowe prace internauty, który postanowił wnieść się na wyżyny swojej kreatywności, tworząc okładki popularnych albumów artystów taki jak Apex Twin, The Prodigy, Daft Punk czy Moby.

lego

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

LEGO i muzyka znowu razem

Adnan Lotia jest projektantem hobbystycznie korzystającym z klocków LEGO. Klockowe zainteresowanie artysta zawdzięcza nauce robotyki i pasji do muzyki zaczerpniętej z czasów liceum. Zaledwie w pół roku budowania replik okładek albumów, Lotia odtworzył Demon Days Gorillaz, All Eyez On Me Tupaca, Random Album Title Deadmau5 czy Selected Ambient Works 85-92 autorstwa Aphex Twin.

Dorastałem idolizując supergwiazdy popu z lat 80., grałem grunge w zespole w liceum, na studiach zainteresowałam się muzyką elektroniczną i R&B. W dorosłym życiu zagłębiłam się w rocka progresywnego, a ostatnio ponownie zakochałem się w disco i funku z lat 70.tych. Dużo poruszam się po gatunkach muzycznych, ponieważ jest bardzo mało muzyki, która mi się nie podoba.

LEGO, albumy, Moby

Pierwsze stworzenie albumu z klocków LEGO przyszło, gdy słuchał Dark Side of the Moon. Instagramer, którego na chwilę obecną obserwuje ponad 13 tysięcy osób, miał w przeszłości styczność z klockami, konstruując modele samochodów. Niewinnie przesłuchany klasyk Pink Floyd przyczynił się do powstania jeszcze większych projektów:

Zacząłem się zastanawiać, w jakiś sposób można zaadaptować LEGO w kontekście albumów. Od pierwszej okładki staram się udoskonalać mój warsztat. Staram się zbudować jak najwięcej w mojej głowie, zanim faktycznie połączę ze sobą jakiekolwiek elementy. W większości przypadków te szczegóły nie trafiają do ostatecznej wersji projektu. Są one jednak doskonałą odskocznią do rozpoczęcia pracy nad nową okładką. Uchwycenie skomplikowanych szczegółów i podobieństwa w portretach jest zawsze wyzwaniem, ale internetowa społeczność budowniczych LEGO jest tak niesamowita, że nigdy nie zabraknie mi nowych technik, z których mogę się uczyć i doskonalić.

 

View this post on Instagram

 

Post udostępniony przez Adnan Lotia (@uvupv)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →