Co można zrobić z 4 tysięcy klocków Lego? Odtwarzacz płyt winylowych

News
LEGO

Sam Battle, znany pod pseudonimem Look Mum No Computer, dzięki współpracy z duńską firmą klocków Lego stworzył... funkcjonalny zestaw do odtwarzania płyt winylowych. Żeby klockowy zestaw mógł działać w stu procentach musiał on dodatkowo zostać wyposażony w crossfader, sample padów i system napędu bezpośredniego. To nie pierwszy raz, kiedy świat Lego i muzyka krzyżują się ze sobą.

Sam Battle. Nowa aplikacja

Nie przez przypadek współpraca między Look Mum No Computer i Lego odbywa się w czasie, gdy duńska firma świętuje wprowadzenie na rynek aplikacji Lego Vidiyo. Darmowa aplikacja pozwala użytkownikom tworzyć teledyski z wykorzystaniem technologii rzeczywistości rozszerzonej z udziałem muzyki z listy artystów Universal Music Group.

W celu wykonania swojej konstrukcji Battle wykorzystał programowalne klocki Lego Mindstorm, elementy Lego System i Lego Technic. Bez tych ostatnich sterowanie odtwarzaczem winyli i późniejsze ustawianie prędkości działania sprzętu, nie byłoby możliwe. Aby urządzenie było w pełni sprawne Look Mum No Computer musiał wlutować kilka elementów na płytkę drukowaną, dołączyć prawdziwą kasetę i rysik wraz z kilkoma kablami. Silnik napędu bezpośredniego jest w całości wykonany ze znanych nam wszystkim kół zębatych i kołków.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Building Working DJ Decks from LEGO Bricks – LEGO VIDIYO

Sam Battle. Nie pierwszy taki projekt

To nie pierwszy raz, kiedy o ekstrawaganckim muzyku jest głośno przy okazji jego niecodziennych projektów i urządzeń. Jednym z jego najbardziej znanych wynalazków są składające się z 40 zabawek Furby… organy. Innym  projektem jest GameBoy Megamachine – syntezator złożony z 48 przenośnych konsol gier wideo.

W przeszłości byliśmy już świadkami, kiedy muzyka krzyżowała swoje drogi z firmą Lego. W 2014 roku Alex Allmont stworzył klocki Lego grające własną wersję acid house. Berlińska firma Numode wypuściła również niestandardowe repliki LEGO Technics 1200 i mikserówTB-303, MPC-2000XL i TR-808. Co więcej, powstały również obudowy syntezatorów modułowych i sklep z płytami wykonanymi z samych klocków.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →