TR-909 Jeffa Millsa wystawiony na aukcji

News

Wczoraj na popularnym serwisie aukcyjnym pojawiła się nie lada gratka dla producentów i fanów Jeffa Millsa. Pod młotek trafił automat perkusyjny Roland TR-909, który niegdyś należał do Czarodzieja z Detroit.

Jeff Mills od początku swojej kariery w latach 80-tych wyróżniał się na tle innych DJ-ów kunsztem i umiejętnościami technicznymi. Kiedy występował w stacji radiowej WJLB (Detroit) pod pseudonimem The Wizard, mieszał muzykę różnych gatunków przy zastosowaniu technik skreczu czy beat juggilingu. Z czasem do setupu Jeffa dołączył kultowy automat perkusyjny Rolanda – TR-909, a hipnotyczne solówki na tym instrumencie stały się znakiem rozpoznawczym jego setów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wczoraj na serwis aukcyjny eBay trafiła maszyna, która kiedyś służyła Jeffowi. Na dowód tego widnieje na niej autograf czarodzieja z Detroit. Aktualny właściciel z Berlina napisał, że sprzęt jest w idealnym stanie i był używany przez ostanie 3 lata w jego studio. Aukcję możecie sprawdzić tutaj.
Jeśli nie mieliście jeszcze okazji usłyszeć co Jeff Mills potrafi zrobić z kultową 909-tką podczas swoich dj-setów, nie przegapcie jego grudniowego występu w warszawskim klubie 1500m2.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →