Dlaczego warto pojechać na katowicki ElektroKlub?

683
News
Dlaczego warto pojechać na katowicki ElektroKlub?

Wielkimi krokami zbliża się już piąta edycja! Sprawdź dlaczego musisz się tam wybrać.

ElektroKlub to cykl energetycznych imprez organizowanych w wyjątkowych, nieoczywistych lokalizacjach w całej Polsce. Nazwa nieprzypadkowo odwołuje się do nieistniejącego już katowickiego klubu Elektro, jednego z najważniejszych miejsc na Śląsku dla fanów technicznych  brzmień. Gośćmi poprzednich edycji ElektroKlubu byli m.in. Superpitcher, Shed, Efdemin, Robag Wruhme, Legowelt.

Piąta edycja imprezy odbędzie się 2-go lutego 2019 w nowoczesnej przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Podpowiadamy wam dlaczego warto pojechać na tę imprezę.

JUAN ATKINS – OJCIEC CHRZESTNY DETROIT TECHNO

Niezaprzeczalnie najważniejszym powodem jest występ legendy esencjonalnego, rasowego techno – Juana Atkinsa.  Wywodzący się z rejonów Detroit artysta stworzył wraz z  Derrickiem Mayem i Kevinem Saundersonem kultowy kolektyw The Belleville Three.
W 1982 roku Juan Atkins wraz z Rickiem Davisem powołał do życia przełomowy projekt Cybotron, który w 1985 ewoluował w istniejący do dziś Model 500. W tym samym roku Atkins założył wytwórnię Metroplex, jedna z najważniejszych oficyn Detroit techno. Juan Atkins słynie z hipnotycznych setów wypełnionych techno o najwyższym znaku jakości. Jeśli komuś się wydaje, że to gwiazda z przeszłości świecąca światłem odbitym, wyprowadzam go z błędu: w październiku ubiegłego roku miałem okazję usłyszeć Atkinsa na żywo w Amsterdamie podczas ADE: tak doskonałego koktajlu brzmień house i techno nie słyszałem chyba nigdy!

STEVE BUG ŁĄCZĄCY BRZMIENIA HOUSE I TECHNO

Steve Bug  wydaje swoje nagranie i grywa w klubach od 1993 roku. Jest niewątpliwie  jednym  z mistrzów minimalistycznego grania na styku muzyki house i techno. Wydaje serię autorskich miksów Bugnology, ale nagrywał też kompilacje dla Cocoon czy Fabric.  DJ, producent, właściciel wytwórni Poker Flat, Dessous i Raw Elements. Mówi się o nim jako o muzycznym produkcie eksportowym Niemiec z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

MAX COOPER I JEGO „NAUKOWE” TECHNO

Max Cooper – multimedialny artysta  techno, urodzony w Belfaście, mieszkający w Londynie. Już jako dziecko zafascynował się genetyką czytając książkę Stephena Hawkinga. Autor muzycznych projektów, które wsparte są sztukami wizualnymi. Jego występy są jednymi z najciekawszych wg rankingu  Resident Advisor: Top Live Act 2015, 2013 i 2012  Jego projekty muzyczne i kolejne płyty wzbogacane są  o sztuki wizualne. Tworzy melodyjną elektronikę, pełną odniesień do techno, ambientu, IDM i muzyki klasycznej, ale pozostającą w tanecznym, klubowym wymiarze. Musicie koniecznie usłyszeć – oraz co równie ważne: zobaczyć – jak Max Cooper tworzy dźwięki i inspirowane nimi obrazy.

CZAS ODWIEDZIĆ KATOWICE!

Rave’ujecie wciąż w tych samych klubach? A może już czas na odwiedziny Katowic, w których byliście ostatni raz na wycieczce szkolnej w podstawówce? Stolica Śląska jest zdecydowanie niedocenionym miejscem  turystycznej i kulturalnej na mapie Polski.
To tutaj powstawały istotne dla historii polskiego rapu płyty, to tutaj Mega Club pisał historię polskiej kultury techno.
Zwiedzaliście kiedyś uroczy Nikiszowiec? A może zabytkową kopalnię Guido? A malowniczą Dolinę Trzech Stawów? Zaplanujcie weekend na Śląsku i połączcie tańce na imprezie ElektroKlub ze zwiedzaniem i wypoczynkiem!