Dlaczego warto pojechać na katowicki ElektroKlub?

714
News

Wielkimi krokami zbliża się już piąta edycja! Sprawdź dlaczego musisz się tam wybrać.

ElektroKlub to cykl energetycznych imprez organizowanych w wyjątkowych, nieoczywistych lokalizacjach w całej Polsce. Nazwa nieprzypadkowo odwołuje się do nieistniejącego już katowickiego klubu Elektro, jednego z najważniejszych miejsc na Śląsku dla fanów technicznych  brzmień. Gośćmi poprzednich edycji ElektroKlubu byli m.in. Superpitcher, Shed, Efdemin, Robag Wruhme, Legowelt.

Piąta edycja imprezy odbędzie się 2-go lutego 2019 w nowoczesnej przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Podpowiadamy wam dlaczego warto pojechać na tę imprezę.

JUAN ATKINS – OJCIEC CHRZESTNY DETROIT TECHNO

Niezaprzeczalnie najważniejszym powodem jest występ legendy esencjonalnego, rasowego techno – Juana Atkinsa.  Wywodzący się z rejonów Detroit artysta stworzył wraz z  Derrickiem Mayem i Kevinem Saundersonem kultowy kolektyw The Belleville Three.
W 1982 roku Juan Atkins wraz z Rickiem Davisem powołał do życia przełomowy projekt Cybotron, który w 1985 ewoluował w istniejący do dziś Model 500. W tym samym roku Atkins założył wytwórnię Metroplex, jedna z najważniejszych oficyn Detroit techno. Juan Atkins słynie z hipnotycznych setów wypełnionych techno o najwyższym znaku jakości. Jeśli komuś się wydaje, że to gwiazda z przeszłości świecąca światłem odbitym, wyprowadzam go z błędu: w październiku ubiegłego roku miałem okazję usłyszeć Atkinsa na żywo w Amsterdamie podczas ADE: tak doskonałego koktajlu brzmień house i techno nie słyszałem chyba nigdy!

STEVE BUG ŁĄCZĄCY BRZMIENIA HOUSE I TECHNO

Steve Bug  wydaje swoje nagranie i grywa w klubach od 1993 roku. Jest niewątpliwie  jednym  z mistrzów minimalistycznego grania na styku muzyki house i techno. Wydaje serię autorskich miksów Bugnology, ale nagrywał też kompilacje dla Cocoon czy Fabric.  DJ, producent, właściciel wytwórni Poker Flat, Dessous i Raw Elements. Mówi się o nim jako o muzycznym produkcie eksportowym Niemiec z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

MAX COOPER I JEGO „NAUKOWE” TECHNO

Max Cooper – multimedialny artysta  techno, urodzony w Belfaście, mieszkający w Londynie. Już jako dziecko zafascynował się genetyką czytając książkę Stephena Hawkinga. Autor muzycznych projektów, które wsparte są sztukami wizualnymi. Jego występy są jednymi z najciekawszych wg rankingu  Resident Advisor: Top Live Act 2015, 2013 i 2012  Jego projekty muzyczne i kolejne płyty wzbogacane są  o sztuki wizualne. Tworzy melodyjną elektronikę, pełną odniesień do techno, ambientu, IDM i muzyki klasycznej, ale pozostającą w tanecznym, klubowym wymiarze. Musicie koniecznie usłyszeć – oraz co równie ważne: zobaczyć – jak Max Cooper tworzy dźwięki i inspirowane nimi obrazy.

CZAS ODWIEDZIĆ KATOWICE!

Rave’ujecie wciąż w tych samych klubach? A może już czas na odwiedziny Katowic, w których byliście ostatni raz na wycieczce szkolnej w podstawówce? Stolica Śląska jest zdecydowanie niedocenionym miejscem  turystycznej i kulturalnej na mapie Polski.
To tutaj powstawały istotne dla historii polskiego rapu płyty, to tutaj Mega Club pisał historię polskiej kultury techno.
Zwiedzaliście kiedyś uroczy Nikiszowiec? A może zabytkową kopalnię Guido? A malowniczą Dolinę Trzech Stawów? Zaplanujcie weekend na Śląsku i połączcie tańce na imprezie ElektroKlub ze zwiedzaniem i wypoczynkiem!