Die Antwoord się (nie) żegnają

fot. Die Antwoord / Facebook
News
Die Antwoord

I stało się nieuniknione. Po serii skandali południowoafrykańska grupa Die Antwoord ogłosiła zakończenie działalności... a nie, poczekajcie. Kontrowersyjny duet prawdopodobnie zmieni nazwę.

Die Antwoord nie mówią ostatniego słowa

27 lipca 2022 w mediach społecznościowych Die Antwoord pojawiła się informacja o premierze nowego singla DIE NATWOORD IS DEAD, który sugeruje ich pożegnanie.

Od początku zawsze mówiliśmy, że Die Antwoord wydadzą tylko 5 albumów, a potem zakończą działalność. Po ukończeniu naszego piątego krążka postanowiliśmy nagrać specjalną piosenkę pożegnalną, dedykowaną wszystkim naszym fanom zef, zatytułowaną DIE ANTWOORD IS DEAD. Ale kiedy skończyliśmy piosenkę, pomyśleliśmy: „Pieprzyć ten utwór – jest taki chory! Jak możemy zakończyć ten zespół? Nie możemy, to zbyt fajne! Zabawne jest to, że dzięki piosence zatytułowanej DIE ANTWOORD IS DEAD postanowiliśmy utrzymać Die Antwoord przy życiu. Próbowaliśmy go zabić, ale po prostu nie umarł. Osobiście ta piosenka reprezentuje koniec starej przygody DA i początek nowej

– napisali w social mediach.

DIE ANTWOORD – DIE ANTWOORD IS DEAD

Koniecznie przeczytajcie: Die Antwoord na cenzurowanym

Decyzja o zakończeniu działalności kontrowersyjnego duetu była już zapowiadana wcześniej przez samych jej twórców – Watkina Tudor Jonesa, czyli Ninje oraz Anti du Toit, znaną jako Yolandi Vissser, co mogliście usłyszeć podczas ich wywiadu m.in. przed koncertem w Warszawie w 2019 roku. Po tym ogłoszeniu możemy się spodziewać, że zapewne ponownie zobaczymy razem Ninje i Yolandi Visser na scenie, tylko pod inną nazwą oraz imagem. Przypomnijmy, jeszcze przed założeniem Die Antwoord w 2008 roku, południowoafrykańska para aktywnie wspólnie działała na lokalnej scenie z zupełnie odmiennymi projektami – The Constructus Corporation oraz MaxNormal.TV.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Die Antwoord – jedyny wywiad przed koncertem w WarszawiePolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →