Członkowie Die Antwoord dopuścili się molestowania i satanizmu? Takie oskarżenia padły właśnie pod adresem muzyków

Fot. Exclaim.ca
News

Myślicie, że Amber Heard i Johnny Depp to patologia? W rodzinie członków Die Antwoord działy się podobno jeszcze gorsze rzeczy.

Die Antwoord oskarżeni przez swoje adoptowane dziecko

W mediach pojawiły się bulwersujące informacje na temat zespołu Die Antwoord. Gabriel „Tokkie” du Preez, który w wieku 9 lat został adoptowany przez Yolandi Visser (aka Anri du Toit) i Ninję (aka Watkin Jones), przyznał w wywiadzie z dziennikarzem gazety News24, że był przez ekscentryczną parę molestowany i zniewolony.

Sprawili swoim zachowaniem, że poczułem się jak niewolnik. Nie byłem przez nich kochany. Tak naprawdę zostałem adoptowany w „celu zniewolenia”.

– powiedział w wywiadzie du Preez

20-latek, cierpiący na rzadką chorobę skóry, stwierdził dodatkowo, że gdy miał 13 lat, Yolandi zamknęła się z nim w pokoju i rozebrała się, zmuszając go do patrzenia, jak wymiotuje.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Die Antwoord’s Ex-Son Tokkie (pełen wywiad)

Satanizm i czerpanie korzyści wizerunkowych

Na tym jednak nie koniec. Du Preez, którego na pewno kojarzycie z teledysków Die Antwoord, stwierdził, że życie w domu du Toit i Jonesa było dla niego prawdziwym piekłem… i to dosłownie. Muzycy wmawiali bowiem dziecku, że jest diabłem i posiada mroczne moce. Dorosły już dziś mężczyzna przyznał także, że przybrani rodzice zmuszali go do przeklinania i złych zachowań. Wszystko po to, żeby pasował do wizerunku scenicznego zespołu i wzmacniał jego markę.

Przez nich uwierzyłem, że jestem diabłem. Kazali mi więcej przeklinać, wmawiali mi, jestem królem piekła. Twierdzili, że mogę sprowadzić ciemność na świat.

– możemy przeczytać w wywiadzie

Du Preez nie mieszka już z Yolandi i Ninją. Pod opieką pary pozostaje jednak jego 14-letnia siostra.

Do oskarżeń mężczyzny ustosunkował się agent duetu:

Die Antwoord nie zgadzają się z wypowiedziami Tokkiego.

die antwoord molestowanie satanizm
Fot. Exclaim.ca

Die Antwoord – kolejna afera z udziałem muzyków

To nie jedyny skandal z udziałem zakorzenionej w kontrkulturze zef południowoafrykańskiej grupy. Kilka lat temu Die Antwoord mieli dopuścić się homofobicznej napaści na jednego z członków zespołu Hercules and Love Affair. W 2019 roku australijska raperka Zheani nagrała utwór The Question, w którym oskarżyła Ninję o satanizm i napaść na tle seksualnym. Ostatnio zaś duet został wykreślony z line-upu festiwalu ALT+LDN wskutek listu wysłanego do organizatorów imprezy, w którym wielu artystów zarzuciło Yolandzie i jej partnerowi molestowanie, rasizm i homofobię.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →