Claro Intelecto – Reform Club

Recenzje

Info

Data wydania:
2012/04/16
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Holenderska wytwórnia płytowa Delsin przyzwyczaiła już do wysokiego poziomu kolejnych wydawnictw, które pojawiają się dość regularnie w jej katalogu. Claro Intelecto i „Reform Club” zdaje się tylko tę wysoką formę potwierdzać.

Mark Stewart, czyli artysta chowający się za pseudonimem Claro Intelecto, w kwietniu br. wydał na świat kolejny, trzeci już pełnogrający album. Po ciepło przyjętych „Neurofibro” oraz „Metanarrative” przyszedł czas na „Reform Club”, czyli dziewięć utworów, z czego każdy to jaśniejąca z każdym kolejnym przesłuchaniem perła.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Stewartowi udało się połączyć w jednym punkcie z pozoru dość odległe od siebie jakości – deep house, techno i dub techno, co powoduje, że płyta sprawdzi się równie dobrze w fotelu, jak i na parkiecie. Mocna rytmika, budowana z użyciem dość szorstkich brzmień, łagodzona przejrzystymi, powłóczystymi partiami syntezatorowymi wypełniającymi głęboką przestrzeń rozpościerającą się za bitem, linią perkusyjną i basową, tworzą potężną, spójną całość.

Moją uwagę szczególnie zwróciły dwie pozycje: „Scriptease” i „Second Blood„. Pierwsza to transowe, niemal ambientowe techno – emocjonalne, melancholijne, refleksyjne, w warstwie brzmieniowej przywołujące niestarzejące się barwy klasycznych automatów perkusyjnych i syntezatorów. „Second Blood” zaś to niemniej transowa forma, wciąż „zamyślona”, ale już nieco pogodniejsza, idealnie dopełniająca klimat zbudowany przez „Scriptease”.

„Reform Club” umacnia wizerunek Marka Stewarta jako artysty wyrazistego, podążającego w jemu tylko znanym kierunku. Oddał w nasze ręce dzieło wielowymiarowe, syntetyczne, łączące skrajne jakości – ostre, przesterowane brzmienia perkusji czy basu z mieniącymi się barwami smyczków bądź syntezatorowych padów, co czyni ów album bogatym, ale w żadnym razie przepchanym. Moim zdaniem, warto poświęcić temu, co do (o)powiedzenia ma Claro Intelecto, wielokrotność 52 minut i 55 sekund.

Tekst Michał Wolski


Claro Intelecto – Reform Club (Album Preview) [92dsr] by Delsin RecordsTracklista

01. Reformed
02. Blind Side
03. Still Here
04. It’s Getting Late
05. Scriptease
06. Control
07. Second Blood
08. Night Of The Maniac
09. Quiet Life

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →