Boombox Cartel: Muzyka, z której jesteś dumny wymaga czasu

News
Boombox Cartel

Boombox Cartel wydał po latach jeden ze swoich największych singli - Reaper ft. JID. Nie umknęło to ludziom z FUXWITHIT, którym udało się przeprowadzić wywiad z producentem.

Boombox Cartel i saga CARTEL

Z totalnego gąszczu trapowych premier przełomu lat 2013-2015, nie sposób wyróżnić materiału zatytułowanego Cartel EP, który jest jak na razie jedynym mini-albumem w historii projektu Boombox Cartel.

Americo i Jorge stworzyli ponadczasową składankę pięciu basowych majstersztyków, które z nieubłaganie upływającym czasem, po prostu się nie starzeją i do dziś nie opuszczają pendrive’ów największych przedstawicieli cięższej elektroniki.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

EP’kę otwiera melodyjny Phoenix, który pełni rolę utworu wprowadzającego. Następnym utworem jest Jefe, bardzo ciężki, basowy kawałek. Później dostajemy Alamo – kwintesencję hybrydowej elektroniki wprowadzającej nas w świat riddimu i szalone Dem Fraid. EPkę zamyka Widdit, powstałe do spółki z QUIX’em.

Boombox Cartel – Cartel EP

Po 4 latach oczekiwań dostaliśmy potwierdzenie, że rok 2021 stoi pod znakiem Cartel II EP.

W niespełna miesiąc od informacji o zakończeniu pracy nad nowym albumem, Boombox Cartel wydał już dwa nowe tracki – Shadow z Moody Good i Calivanią oraz jedno ze swoich najmocniej wyczekiwanych ID – absolutny banger noszący tytuł Reaper z raperem JID.

Boombox Cartel – Reaper (feat. JID)

Wywiad z Boombox Cartel

Niemałe zamieszanie wokół aliasu Boombox Cartel nie umknęło ekipie z FUXWITHIT, której udało się złapać Americo na krótki wywiad.

Meksykański producent zapytany o aż 4-letnią przerwę pomiędzy EP-kami odpowiedział:

Muzyka, z której jesteś dumny wymaga czasu. Naprawdę lubię grać swoje pomysły i demówki fanom na koncertach. Reakcja i energia tłumu są jednymi z najważniejszych rzeczy, jakie biorę pod uwagę pisząc muzykę. Zawdzięczam fanom wszystko.

Kiedy koniec projektu Boombox Cartel?

Z uwagi na swoje wczesne inspiracje społecznością hip-hopową i rapem, Americo jasno oświadczył, że nie spocznie dopóki nie przyjdzie mu współpracować z trzema nazwiskami, Drake’iem, Travisem Scottem oraz Kendrickiem Lamarem.

To, co ciągnie mnie do współpracy z nimi, to zamknięcie koła gatunku Trap.

Seria Dia De Los Muertos już nie powróci

Jednym z ulubionych świąt fanów trapu od lat jest Halloween. To właśnie 31 października od 9 lat RL Grime udostępnia nowym odcinek swojej serii mixów Halloween.

Mamy pierwsze premiery w 2021 roku od RL Grime i HUCCI’ego

Podobnie przez 5 lat działał Boombox Cartel, wydając dzień później mix Dia De Los Muertos. Do tej pory dostaliśmy pięć epizodów serii i niestety nie powinniśmy spodziewać się kolejnych.

5 wydaje się być idealną liczbą, aby to zakończyć. – mówi Boombox Cartel

Boombox Cartel – DIA DE LOS MUERTOS

Jak Boombox Cartel radzi sobie z brakiem koncertów?

Ostatni rok dla wielu producentów i DJ był jednym z najcięższych w ich dotychczasowym życiu. Podobnie czas pandemiczny odbiera Boombox Cartel, opisując go jako jeden z najbardziej szalonych lat swojego życia.

Czy czas spędzony poza byciem w trasie zmienił sposób, w jaki Americo tworzy muzykę?

Myślę, że najgorsze jest to, że nie mogę doświadczyć tłumów, zatłoczonych lotnisk i innych środowisk społecznych, które inspirują mnie do pisania. Zawsze lubiłem robić bity i dema podczas lotów i w greenroomach, a brak tego nieco spowolnił moją kreatywność.

Pełen wywiad jest dostępny tutaj.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →