Boombox Cartel: Muzyka, z której jesteś dumny wymaga czasu

News
Boombox Cartel

Boombox Cartel wydał po latach jeden ze swoich największych singli - Reaper ft. JID. Nie umknęło to ludziom z FUXWITHIT, którym udało się przeprowadzić wywiad z producentem.

Boombox Cartel i saga CARTEL

Z totalnego gąszczu trapowych premier przełomu lat 2013-2015, nie sposób wyróżnić materiału zatytułowanego Cartel EP, który jest jak na razie jedynym mini-albumem w historii projektu Boombox Cartel.

Americo i Jorge stworzyli ponadczasową składankę pięciu basowych majstersztyków, które z nieubłaganie upływającym czasem, po prostu się nie starzeją i do dziś nie opuszczają pendrive’ów największych przedstawicieli cięższej elektroniki.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

EP’kę otwiera melodyjny Phoenix, który pełni rolę utworu wprowadzającego. Następnym utworem jest Jefe, bardzo ciężki, basowy kawałek. Później dostajemy Alamo – kwintesencję hybrydowej elektroniki wprowadzającej nas w świat riddimu i szalone Dem Fraid. EPkę zamyka Widdit, powstałe do spółki z QUIX’em.

Boombox Cartel – Cartel EP

Po 4 latach oczekiwań dostaliśmy potwierdzenie, że rok 2021 stoi pod znakiem Cartel II EP.

W niespełna miesiąc od informacji o zakończeniu pracy nad nowym albumem, Boombox Cartel wydał już dwa nowe tracki – Shadow z Moody Good i Calivanią oraz jedno ze swoich najmocniej wyczekiwanych ID – absolutny banger noszący tytuł Reaper z raperem JID.

Boombox Cartel – Reaper (feat. JID)

Wywiad z Boombox Cartel

Niemałe zamieszanie wokół aliasu Boombox Cartel nie umknęło ekipie z FUXWITHIT, której udało się złapać Americo na krótki wywiad.

Meksykański producent zapytany o aż 4-letnią przerwę pomiędzy EP-kami odpowiedział:

Muzyka, z której jesteś dumny wymaga czasu. Naprawdę lubię grać swoje pomysły i demówki fanom na koncertach. Reakcja i energia tłumu są jednymi z najważniejszych rzeczy, jakie biorę pod uwagę pisząc muzykę. Zawdzięczam fanom wszystko.

Kiedy koniec projektu Boombox Cartel?

Z uwagi na swoje wczesne inspiracje społecznością hip-hopową i rapem, Americo jasno oświadczył, że nie spocznie dopóki nie przyjdzie mu współpracować z trzema nazwiskami, Drake’iem, Travisem Scottem oraz Kendrickiem Lamarem.

To, co ciągnie mnie do współpracy z nimi, to zamknięcie koła gatunku Trap.

Seria Dia De Los Muertos już nie powróci

Jednym z ulubionych świąt fanów trapu od lat jest Halloween. To właśnie 31 października od 9 lat RL Grime udostępnia nowym odcinek swojej serii mixów Halloween.

Mamy pierwsze premiery w 2021 roku od RL Grime i HUCCI’ego

Podobnie przez 5 lat działał Boombox Cartel, wydając dzień później mix Dia De Los Muertos. Do tej pory dostaliśmy pięć epizodów serii i niestety nie powinniśmy spodziewać się kolejnych.

5 wydaje się być idealną liczbą, aby to zakończyć. – mówi Boombox Cartel

Boombox Cartel – DIA DE LOS MUERTOS

Jak Boombox Cartel radzi sobie z brakiem koncertów?

Ostatni rok dla wielu producentów i DJ był jednym z najcięższych w ich dotychczasowym życiu. Podobnie czas pandemiczny odbiera Boombox Cartel, opisując go jako jeden z najbardziej szalonych lat swojego życia.

Czy czas spędzony poza byciem w trasie zmienił sposób, w jaki Americo tworzy muzykę?

Myślę, że najgorsze jest to, że nie mogę doświadczyć tłumów, zatłoczonych lotnisk i innych środowisk społecznych, które inspirują mnie do pisania. Zawsze lubiłem robić bity i dema podczas lotów i w greenroomach, a brak tego nieco spowolnił moją kreatywność.

Pełen wywiad jest dostępny tutaj.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →