Björk zdradza okładkę i datę wydania swojego nowego albumu

Fot. Materiały promocyjne
News
Björk ląduje na ziemi

Dziesiąta płyta Björk zatytułowana Fossora ukaże się nakładem labelu One Little Independent.

Björk ląduje na Ziemi

Björk podzieliła się szczegółami dotyczącymi jej nadchodzącego dużymi krokami albumu Fossora, który będzie jej pierwszym oficjalnym wydawnictwem od pięciu lat. Płyta trafi do sklepów 30 września, a jej fantastyczną okładkę możecie zobaczyć poniżej.

Wykonaniem zdjęć zajął się Vidar Logi, a kierownictwo kreatywne nad nimi objęli zaś Björk i James T. Merry.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Każdy pomysł na album zawsze zaczyna się u mnie od uczucia, które staram się przekształcić w dźwięk. Tym razem uczuciem tym był stan, jakbym lądowała na Ziemi i wkopywała w nią stóp. Fossora to słowo, które wymyśliłam, i w skrócie oznacza „ta, która kopie”. Dźwiękowo chodzi zaś o potężny bas, dół „wykopywany” przez dźwięk

– tłumaczy islandzka artystka.

Björk Fossfora
Fot. Okładka płyty Fossfora

Zapuszczanie korzeni

Islandka nawiązuje również do globalnego doświadczenia pandemii jako kolejnego centralnego punktu koncepcji albumu:

Około 7 miliardów z nas zrobiło to razem – zagnieździło się w swoich domach, poddając się kwarantannie. Byliśmy wystarczająco długo w jednym miejscu, żeby zapuścić w nim korzenie, wrosnąć w nie.

Björk zapowiedziała także pierwsze trzy odcinki nowego podcastuBjork, Sonic Symbolism, które ukażą się w tym tygodniu i będą dotyczyć odpowiednio jej trzech pierwszych albumów: Debut, Post i Homogenic.

Björk – Fossora – lista utworów:

 1. Atopos
 2. Ovule
 3. Mycelia
 4. Sorrowful Soil
 5. Ancestress
 6. Fagurt Er í Fjörðum
 7. Victimhood
 8. Allow
 9. Fungal City
 10. Trölla-Gabba
 11. Freefall
 12. Fossora
 13. Her Mother’s House
Björk Fossfora
Podwójne wydanie winylowe Fossfory

Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →