Prezes Spotify potępił Joe Rogana, ale nie zamierza usuwać go ze swojej platformy

Fot. CNN
News
Prezes Spotify potępił Joe Rogana, ale nie zamierza usuwać go ze swojej platformy

Szwedzki serwis streamingowy poinformował dodatkowo, że zadba o to, aby ostrzegać użytkowników przed fałszywymi informacjami związanymi z Covid-19.

Joe Rogan wkurzył Neila Younga i innych artystów

Po tym, jak wielu muzyków, w tym Neil Young i Joni Mitchell, zdecydowało się na wycofanie swojej muzyki ze Spotify w proteście przeciwko dezinformacji związanej z COVID-19 udostępnianej w podcaście Joe Rogana, popularny komentator znalazł się pod ostrzałem mediów i uczestników życia publicznego. Sytuację pogorszył filmik video, który trafił do sieci w weekend i na którym to Rogan wielokrotnie używa w swoim programie słowa na „n”, które w USA ma fatalny wydźwięk. Rogan wystosował wczoraj przeprosiny, nazywając swoje słowa „żałosnymi i haniebnymi”.

Nie zawsze mam rację. Zrobię, co w mojej mocy, aby spróbować zrównoważyć te bardziej kontrowersyjne poglądy z perspektywą innych ludzi, abyśmy mogli znaleźć lepszy punkt widzenia. To dziwna sprawa mieć tak wielu słuchaczy i czuć taką odpowiedzialność za swoje słowa. Bardzo mi przykro, że Neil i Joni tak się poczuli. Z całą pewnością tego nie chciałem. Jestem fanem Neila Younga, zawsze byłem fanem Neila Younga

– stwierdził Rogan.

Prezes Spotify potępił Joe Rogana, ale nie zamierza usuwać go ze swojej platformy
Fot. Joe Rogan

Spotify odpowiada krytykom

W odpowiedzi na te wydarzenia szwedzka platforma zdecydowała się na zakończenie współpracy z Roganem i wystosowała komunikat, że pracuje nad zrównoważeniem „zarówno bezpieczeństwa dla słuchaczy, jak i wolności dla twórców” i usunęła ponad 20 tys. odcinków podcastów dotyczących COVID-19, które były niezgodne z regulaminem Spotify. Póki co firma zdecydowała się zachować odcinki podcastu Rogana w swoim katalogu, ale 100 z nich zostało wykasowanych. Przypomnijmy, że 2 lata temu Rogan podpisał umowę ze Spotify wartą 100 mln dolarów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Chcę postawić jedną sprawę bardzo jasno – nie wierzę, że uciszanie Joe jest odpowiedzią

– stwierdził Danie Ek.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →