Koncertowa jesień z Tauron Nowa Muzyka – ZAMÓW BILETY!

Wydarzenie

Jesienią odbędą się koncerty z cyklu After Tauron Nowa Muzyka 2014 oraz Before Tauron Nowa Muzyka 2015, których gwiazdami będą Sohn, Phantogram oraz Chet Faker. Bilety na nie możecie zamawiać już dziś.

Kiedy my jesteśmy myślami przy zbliżającym się wielkimi krokami festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2014, jego organizatorzy już wybiegają w przyszłość i szykują koncerty zapowiadające przyszłoroczną edycję. Gwiazdami jesiennych After TNM 2014 i Before TNM 2015 będą Sohn, Phantogram oraz Chet Faker.
Choć pochodzący z Londynu i odnawiający tradycje wiedeńskiej sceny muzycznej Sohn jest jak na razie autorem zaledwie jednego albumu „Tremors”, jednej EPki i dwóch singli, wydanych w zasłużonej wytwórni 4AD, trudno znaleźć innego wykonawcę, na którego europejska publiczność czekałaby w tym roku z tak wielkimi nadziejami. Sięgając po rozwiązania znane z dubstepu i techno, modyfikując w nieskończoność partie wokalne, łącząc głębokie emocje z delikatnymi, ale wciąż tanecznymi bitami Sohn podąża ścieżkami wytyczonymi przez Jamiego Woona, The Weeknd i When The Saints Go Machine i staje się jednym z najistotniejszych wykonawców współczesnego synth-popu.
Być może Phantogram nie należy do najbardziej popularnych kapel na świecie. Być może jest szansa, że słyszycie o nich po raz pierwszy. Jest jednak co najmniej kilka powodów, dla których warto wybrać się na pierwszy koncert tego amerykańskiego duetu. Łącząc elektroniczne rytmy z melancholijnymi wokalami, melodyjnym brzmieniem gitar, Phantogram trafiają idealnie w wrażliwość współczesnego odbiorcy, zarówno tego, który ceni sobie popową elektronikę, jak i tego, który szuka muzycznych wrażeń w indie popie.
Chet Faker znalazł pierwszych wielbicieli w Internecie, gdy w 2011 roku opublikował swoją wersję klasyka Blackstreet „No Diggitty”, a jego reputacja szybko zaczęła rosnąć, gdy wydał niecały rok później pierwsza EP-kę. Połączenie soulowej wrażliwości ze spowolnionym minimalistycznym housem okazało się być doskonałym przepisem na sukces, a współpraca z takimi muzykami, jak Flume, Kilo Kish, czy duetem Say Lou Lou pozwoliła Fakerowi na wzbogacenie swojej muzyki o wiele nowych elementów.

Przypominamy, że bilety i karnety na festiwal Tauron Nowa Muzyka 2014, który odbędzie się w dniach 20-24 sierpnia na terenie Muzeum Śląskiego w Katowicach możecie również zamawiać za pośrednictwem naszej bileterii.

Więcej: nowamuzyka.muno.pl

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →