Wyjątkowa, interaktywna instalacja „Enter” na Tauronie 2023

fot. materiały prasowe
Materiał partnerski
strefa taurona

18. edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka wystartuje już za parę godzin i ponownie opanuje katowicki NOSPR, Strefę Kultury oraz Muchowiec, dostarczając uczestnikom niezapomnianych wrażeń i intrygujących, elektronicznych dźwięków. W trakcie tegorocznej edycji nie zabraknie nowości, a jedną z nich z pewnością będzie instalacja „Enter”, która na festiwalowiczów będzie czekać w Strefie TAURON.

Nowa muzyka, to również nowa technologia

Wyjątkowa instalacja „Enter” na festiwalu pojawi się dzięki wspólnym działaniom fundacji Soundscape oraz firmy Tauron – sponsora głównego festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Instalację będzie można zobaczyć w strefie Tauron, która zlokalizowana będzie przed wejściem głównym na teren festiwalu w katowickiej Strefie Kultury. Projekt autorstwa światowej sławy artystę, kodera i absolwenta Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku – Ksawerego Kirklewskiego, jest unikatem w skali krajowej:

TAURON wspiera najważniejsze wydarzenia na południu Polski, które promują region. Festiwal TAURON Nowa Muzyka wpisał się na stałe w kalendarz najważniejszych imprez muzycznych w Europie. Jesteśmy z Festiwalem od wielu lat, ale w tym roku przygotowaliśmy specjalne atrakcje. W naszej strefie będzie można m.in. poznać swojego cyfrowego sobowtóra oraz posłuchać górniczej orkiestry – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Grupy TAURON.

fot. materiały prasowe

Instalacja wydobywa na światło dzienne proces przechwytywania danych, który zachodzi podczas robienia sobie popularnego selfie. Punkty świetlne umieszczone na specjalnych LED-owych pasach stworzą powiększony obraz zrobionego zdjęcia. Kamera przekazuje ruch w czasie rzeczywistym, tworząc efekt cyfrowego lustra. Ta pikselowa wersja każdego z nas będzie nawiązywać do gier wideo z lat 80-tych. W połączeniu z generowanym na żywo dźwiękiem, zaprojektowanym przez Arkadiusza Krupińskiego, poznajemy nasze cyfrowe sobowtóry – festiwalowe oblicza! Takiej atrakcji z pewnością nie było jeszcze na żadnym muzycznym festiwalu w Polsce! Całą akcję podsumuje specjalny klip, w którym udział wezmą wszyscy, którzy przyjdą, by stworzyć swego cyfrowego sobowtóra. Będzie to świetna pamiątka dla wszystkich uczestników z tegorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2023.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

fot. materiały prasoweWeź udział w konkursie i wygraj bilety na TNMK 2024


To nie koniec niespodzianek! Tauron oraz Fundacja Soundscape przygotowali dla uczestników wyjątkowy konkurs „Festiwal Kreatywności”. Odwiedzający będą mogli dodawać swoje konkursowe filmy z wykorzystaniem instalacji „Enter” na platformę Facebook z oznaczeniem kont: @NowaMuzyka, @Tauronpolskaenergia i @FundacjaSoundscape lub Instagram z oznaczeniem kont: @nowa_muzyka, @fundacjasoundscape oraz @tauron_pe, a także z hasztagami #FestiwalKreatywności, #tauronnowamuzyka, #tauron oraz #fundacjasoundscape. Posty zostaną ocenione przez jury, a dwa najlepsze zostaną nagrodzone. Zwycięzca konkursu otrzyma podwójny 3-dniowy karnet w Tauron Nowa Muzyka 2024 oraz wejście dla dwóch osób na wszystkie imprezy organizowane przez Fundację Soundscape. Uczestnik konkursu, który zajmie drugie miejsce, otrzyma podwójny 2-dniowy karnet na Tauron Nową Muzykę 2024 oraz podwójne wejście na jedno wybrane wydarzenie organizowane przez fundację Soundscape.

Powodzenia i do zobaczenia w Katowicach!

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022 aftermovie (extended)
Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →