Giganci wchodzą w streaming muzyki

Technologia

Kilka dni temu Google zaprezentowało własną platformę muzyczną Play Music, a tymczasem coraz głośniej o konkurencyjnej usłudze Apple, która prawdopodobnie zostanie nazwana iRadio.

Nieograniczony streaming muzyki w zamian za opłacanie comiesięcznego abonamentu nie jest niczym nowym. Serwisy Spotify i Deezer mają się bardzo dobrze, niedawno podobną usługę uruchomił Microsoft. Nic dziwnego, że tematem streamingu zainteresowali się dwaj kolejni wielcy gracze – Google i Apple.
Google urchomił swoją platformę muzyczną Play Music i nie powinien mieć problemu ze zdobyciem użytkowników. Usługa w chwili obecnej nie jest dostępna w Polsce, w Stanach Zjednoczonych miesięczny dostęp kosztuje 9,99 dolara.
O tym, że Apple przymierza się do wejścia na ten rynek, mówi się od dawna. W końcu dysponuje potężnym zasobem muzyki w postaci iTunes Store. Przy okazji prapremiery albumu „Random Access Memories” duetu Daft Punk Apple pokazało, iż dysponuje już zapleczem technicznym do streamingu. Platforma iRadio prawdopodobne zostanie zaprezentowana podczas konferencji WWDC w dniach 10-14 czerwca.
Pytanie do Was: korzystacie ze streamingu muzyki, czy jednak wolicie mieć plik mp3 na swoim dysku czy też w pamięci telefonu?
Polub muno.pl na Facebooku: