AME zaprasza do Szczecina – WYWIAD

Wywiad

Kristian Beyer odpowiada na pytania tuż przed sobotnią wizytą w Szczecinie. Współwłaściciel wytwórni Innervisions oraz połowa duetu AME, wystąpi podczas 11. edycji Canalia Night!

Reprezentujący duet Âme, Kristian Beyer zagra 22 października w Pierwszym Miejscu w Szczecinie podczas 11. edycji popularnego imprezowego cyklu – Canalia Night.

Przybliżając sylwetkę Âme, nie można pominąć faktu, że w 2006r. stworzyli niesamowity klubowy klasyk „Rej”, który na stałe zapisał się w historii muzyki elektronicznej i jest jednym z najważniejszych utworów ostatniej dekady.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Duet na co dzień współpracuje z Dixonem i Henrikiem Schwarzem przy labelu Innervision, a z ich warsztatu wypłynęły remixy m.in. dla Jazzanova, dOP, Ane Brun, Truby Trio, Roy Ayers czy Osunlade – ten ostatni remix uplasował się na pierwszym miejscu w dj’skmi rankingu najczęściej granych utworów sierpnia według Resident Advisor.

Kristianowi przedstawiliśmy kwestionariusz w którym miał opowiedzieć o początkach muzycznej przygody, rodzinie i swojej przyjaźni z Frankiem Wiedemannem z Ame.

WYWIAD: KRISTIAN BEYER (AME/ Berlin)

POCHODZENIE
Kristian: Urodziłem się w Karlsruhe, ale dorastałem w Mannheim, który jest najcieplejszym obszarem w Niemczech. Wspaniale było dorastać w tej części Niemiec.

RODZINA
Kristian: Moi rodzice nie byli tak naprawdę związani z muzyką. Moja mam słuchała muzyki klasycznej, głownie niemieckiej jak np: Wagnera. Ja zacząłem grać na gitarze kiedy miałem około 15 lat. Moi rodzice wysłali mnie do szkoły muzycznej, ponieważ uważali, że ich syn pownien mieć wykształcenie nie tylko naukowe/sportowe, ale równiże powinien przejść edukację muzyczną. Finalnie zamiast uczyć się gry na gitarze spędzałem czas grając w piłkę nożną (śmiech), jednak moi rodzice odkryli to i czasy gry w piłkę się skończyły 🙂

MUZYCZNE KORZENIE
Kristian: Rozpocząłem zbieranie muzyki bardzo wcześnie, bo w wieku 13/14 lat. Pierwszą płytą był album Erasure. Na samym początku kolekcjonowania muzyki byłem zafascynowany bardziej gatunkami z pogranicza indie i zespołów gitarowych. Rok później, odkryłem muzykę elektroniczną.

PIERWSZY PROJEKT
Kristian: Pracowałem w sklepie muzycznym i kiedy jego właściciel zamknął go, dał mi cały skład płyt jaki został i powiedział „Otwórz swój sklep” To było gdy miałem 25 lat i w tamtym czasie studiowałem inżynierię wodno-lądową, ale ponieważ zdecydowałem, że otworzę sklep, dlatego nigdy nie ukończyłem studiów. Podarunek od byłego szefa w dużym stopniu zmienił moje losy, ponieważ w moim sklepie poznałem Franka (drugi z duetu Ame).

DJING
Kristian: Frank zawsze mówi, że to ja go poprosiłem o współpracę, ale ja twierdzę, że on to zrobił! (śmiech). Zaczęliśmy pracować razem w Karlsruhe. Wróciłem do Karlsruhe, żeby otworzyć sklep. Grałem na imprezach, Frank grał na imprezach również, czasami graliśmy razem, ale to nie było na tej zasadzie, że mieliśmy swój klub, scena klubowa była bardzo mała, dlatego robiliśmy imprezy tylko od czasu do czasu. To zabawne, że powstają tu coraz większe kluby, ale w rzeczywistości czujemy się tu dokładnie tak samo. Wciąż gramy muzykę, która sprawia nam przyjemność, dla zabawy, choć mineło już tyle lat.

Więcej:

22.10 (sob) Canalia Night 11 – Ame @ Pierwsze Miejsce, Szczecin

 


Âme vs Dixon – You.FM Clubnight – 09-04-2011 by R_co

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →